Lähtume oma tegevuses Eesti Vabariigi valitsuse, Tartu linna, Terviseameti, Päästeameti ja Tarbijakaitse korraldustest, juhtnööridest ja kooskõlastustest ning iseenda võimalustest, võimekusest ja südametunnistusest.
Täielik ülevaade teatris kehtivatest riiklikutest piirangutest ja juhenditest on kättesaadavad siin.

Mida on teatrisse tulemiseks vaja?
Teatrikülastuseks on vajalikud pilet, kaitsemask, Covid-19 vaktsineerimis- või läbipõdemistõend.
Varemkehtinud negatiivse PCR-testi ja antigeeni kiirtestiga lähikuudel kultuurisündmustest osa võtta ei saa seoses viiruse laialdase levikuga, erandina kehtib negatiivne test 12-17 (k.a.) aastastele teatrikülastajatele. Alla 12-aastastelt tõendit ei küsita.

Kui mul pole ühte või mitut neist dokumentidest?
Saame aidata pileti ja maskiga, kuid tõendid ja dokumendid on meie pädevusest väljaspool ja ilma me ei saa teatrisse lubada.

Millised on erandjuhud, kui ei pea tõendit esitama, maski kandma?

  • Alla 12-aastased osalejad ei pea esitama tõendit ega kandma maski. Soovitame enne piletiostmist siiski veenduda etenduse sobivuses lastele.
  • 12-17aastased teatrikülastajad saavad lisaks vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendile tegevustes osaleda ka negatiivse tulemusega testitõendiga. Antigeeni test peab olema tehtud kõige rohkem 48 ja PCR-testi 72 tundi enne üritusel osalemist ning seda tõendab meditsiinitöötaja väljastatav QR-koodiga sertifikaat. Kaitsemask on kohustuslik kõigile alates 12. eluaastast.
  • Kui inimene ei saa tervislikel põhjustel end vaktsineerida või kanda maski, saab ta osaleda asjaolu kinnitava tõendiga, mille väljastab arst. Tõendi puudumisel me teatrisse lubada ei saa.

Kust ma need tõendid saan?

  • Vaktsineerimis- ja läbipõdemistõendid on allalaaditavad portaalist www.digilugu.ee. Juhendi selle genereerimiseks leiab SIIT. Soovitame tõend eelnevalt alla laadida või salvestada oma nutiseadmesse. Juhul, kui tõend on olemas, aga tehnilised võimalused (sh internetilevi puudumine või tühi aku) ei võimalda seda näidata, ei saa me teid etendusele lubada.
  • 12-17. aastaste teatrikülastajate negatiive QR-koodiga testitõendi väljastab digitaalselt või paberkandjal testi läbiviinud meditsiinitöötaja;
  • Vaktsineerimisest või maskikandmisest vabastava tõendi väljastab näidustuste korral perearst.

Ma pole veel teist süsti saanud, aga digiloos on immuniseerimistõend olemas?
Etendusele pääseb siis, kui vaktsineerimiskuur on läbitud. Kui teine doos pole veel saadud, kuid on ette nähtud, siis pole vaktsieerimiskuur läbitud ning etendusele ei pääse.

Mida teha, kui ma olen läbipõdenud?
Viimase 6 kuu jooksul haiguse läbipõdenud teatrikülastajad pääsevad etendusele tõendiga, mille saab alla laadida portaalist www.digilugu.ee. Enam, kui 6 kuud tagasi haiguse läbipõdenud teatrikülastajatel on vajalik ka täiendav vaktsiinidoos, mida saab samuti tõendada www.digilugu.ee portaalist allalaetava tõendiga. Kui läbipõdemine pole tõendatav (nt pole pöördutud haigestumise korral perearsti poole), siis etendusele ei pääse.

Mida teha, kui ma pole vaktsineeritud või haigust läbipõdenud?
Alates 25.10.2021 ei ole läbipõdemis– või vaktsineerimistõendita teatrikülastajal võimalik etendust külastada ka siis, kui on olemas negatiivne testitulemus. 
Erandina kehtib negatiivne testitõend 12-17 (k.a.) aastastele teatrikülastajatele. Antigeeni test peab olema tehtud kõige rohkem 48 ja PCR-testi 72 tundi enne üritusel osalemist. Alla 12-aastastelt tõendit ei küsita. Vaata lähemalt SIIT.

Kas ma pean maski kandma?
Maski peavad kandma kõik 12-aastased ja vanemad inimesed kõigis avalikuks kasutamiseks mõeldud siseruumides, sh ruumides, kus kontrollitakse COVID tõendit (sh teatrid). Maski ei tohi asendada suu ja nina katmisega salli, krae, visiiri või muuga.  Juhul, kui inimesele on maskikandmine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, peab ta seda kinnitama vastava arstliku tõendiga.

Mida teha kui ma ei saa teatrisse tulla?
Piletiostmisel oled nõustunud ostutingimustega ja mh sellega, et teater ei osta toimuvate sündmuste pileteid tagasi. Sellele vaatamata mõistame, et praeguses keerulises olukorras võib tulla kõigil ette ootamatusi, mistõttu anname endast parima, et leida meile mõlemale sobiv lahendus. Haigestumise, vajalike tõendite puudumise vm põhjusel teatrist eemale jäämise korral, vaata piletite vahetamise kohta siit või võta enne etendust ühendust piletid@uusteater.ee

Kas mul on teatris ohutu?

Pooldame kõiki meetmeid, mis aitavad hoida meie ja meie külaliste tervist. Seetõttu on meie majas distantsihoidmine, käte desinfitseerimine, maski kandmine jm viirust tõkestavad meetmed soodustatud ja võimaldatud.

Ma olen väga pettunud, kõik teised teatrid teevad palju paremini, ma ei tule enam kunagi teie teatrisse!
Arusaadav, saame ka sellist tagasisidet, kuigi vähe. Lähtume oma tegevuses Eesti Vabariigi valitsuse, Tartu linna, Terviseameti, Päästeameti ja Tarbijakaitse korraldustest, juhtnööridest ja kooskõlastustest ning iseenda võimalustest, võimekusest ja südametunnistusest.

Hoiame kokku?
Alati.