Tartu Uus Teater on alati olnud avatud uutele ideedele ja uutele tegijatele. Et asi oleks selgem ja ring laiem, korraldame alates 2017. aastast iga paari hooaja tagant avaliku ideekorje. See on justnimelt erinevate ideede kutsung, me ei otsi valmis näidendeid või lavastusi, need pääsevad löögile ka mujal ilma meie abita. 

Esimese ideekorje (tähtajaga 2018 jaanuar)
pakkumisi kaalus loomenõukogu koosseisus: Ivar Põllu, Kristiina Põllu, Raul Oreškin, Maarja Mänd, Marie Kliiman ja Riste Lehari. Lavale sellest jaotusest jõudsid dokumentaalne "Sajand armastuskirju", installatiivne "Vahevald", psühholoogiline "Unusta/Unista", kuuldemängulik "Fantoomvalu", dokumentaalne "Ilusad inimesed" ja algideest arendamise jooksul täiesti teises suunas arenenud "Anne lahkub Annelinnast". 2021. aastal esietendus Vahur Afanasjevi romaanil põhinev "Serafima+Bogdan". 

Teise ideekorje (tähtajaga 2020 jaanuar)
pakkumisi kaalus loomenõukogu koosseisus: Ivar Põllu, Kristiina Põllu, Maarja Mänd, Marie Kliiman, Epp Peedumäe, Kadi Rutens. 

Kolmas suunatud ideekorje on plaanis välja kuulutada aastal 2022, aga ükski idee ei pea nii kaua ootama. 
Värskeid ideid arutab jooksvalt täiendatud loomenõukogu koosseisus Ivar Põllu, Kristiina Põllu, Maarja Mitt-Pichen, Andreas Aadel, Maarja Mänd, Marie Kliiman ja Epp Peedumäe.
Võta ühendust tere@uusteater.ee