Henessi Schmidti teekond Hungerburgis

Näitlejanna Henessi Schmit on üks BACKTOTHEBEACHi trupi tugevatest naistest. Palusime tal hüpata pea ees HUNGERBURG2024 programmirägastikku, kompida sealseid valikuid, tunnetada, kuhu suunas hing kutsub ja panna paika oma ideaalne teekond. Henessi Hungerburgi unelm sai järgmine:

"Tallinnast on suure pakkimise, ohkimise ja kiirustamise peale lõpuks välja jõutud. Päike paistab. Autos mängib roadtrip playlist. Teeme sõpradega väikestes külapaikades peatusi, ostame jäätist ja limonaadi. Paistab Narva-Jõesuu silt. Otsime mõnusa metsa-ranna tasakaaluga koha ja paneme üles oma suure glamping telgi ja jookseme merre. Soojendan end üksiku suure kivi peal keset merd ning siis viskan suvehõlsti selga, panen klapid pähe ja otsustan minna oma esimesele Hungerburgi kogemusele - metsajalutuskäigu mixtape’iga üksinda jalutama.

Jalutuskäigu lõppedes olen sattunud Ouu kontserdile, sõbrad ka juba seal, briis on väljas suvine ja hinge sanatoorium alanud. Pärast kontserdi tunnen end eriti seiklushimulisena - otsustan siseneda 1:1 teatrisse, et näha kas hakkame etendajaga kahekesi vaikima, napsutama, filosofeerima või hoopis haldjaid mängima.

Peagi on aeg piknik üles sättida ja enne Club Paradise etendust veel mõnus õhtusöök teha. Tallinna kiirustamine on ammu peast pühitud, keegi ei sunni kedagi kiiremini sööma, jõuame täpselt etenduse alguseks kohale ja peagi leian end mõttelt - vist sattusingi jälle paradiisi. Pärast etendust tantsin natuke aega Silent Discol ja siis otsustan merekohina ja roosa taeva taustal telgi poole sammuda - silmanurgast näen kusagil veel rannakino - hetkeks tekib fomo ja mõtlen, et kas peaks Madisele tsau ütlema ja mõnda filmi vaatama minema, aga siis otsutan, et aega on. See on ikkagi sanatoorium. Ja mul on lubatud roosa taeva taustal, hõlsti lehvides, salapäraselt metsa poole sammuda.

Hommikul ärkan esimest korda elus ilma mingisuguse raskuseta kõikidest oma sõpradest kõige varem üles ja otsustan, jällegi võibolla esimest korda elus, jooksma minna. Panen kõrva Hungerburgi sörkimise mixtape'i ja tervitan uut päeva kajakate ja tuulega, paljajalu mööda rannapiiri. Juba olen kohanud rannaserval teisi puhkajaid, söön kusagil kellegi juures hommikust, peamiselt arbuusi, ja ei teagi mida kõike on elutuules juba tehtud, kui sõbrad hüüavad taamalt - lavastus hakkab! Rannas! Enne kui arugi saan on rannas käima läinud mingi täpselt järgmise või eelmise elu triangel ja kui Back to the Beach lõppeb, siis olen juba täiesti suve, elu ja seitsme tuule käsutada - söökla kontserdilt kuskile suvalisse putkasse jäätist sööma, jälle kahekesi ühe etendajaga mõistukeeles maailma mängima, linna vahel kondamas, Renate Keerdi lavastusel mõtlemas, et teater on ikka äge asi, vahepeal meres üle lainte hüppamas, siis Madis Ligema rannakinnos, arbuus, maasikad piimaga, selle sama suure kivi peal klapid peas tantsimas - ja järsku ongi september. Suvi läks kui unenägu. Mängides ja joostes…"

Foto: BACKTOTHEBEACHi trupi liige, näitlejanna Henessi Schmit. Foto autor: Rauno Liivand
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri