On hea tava, et teatris käivad terved inimesed - selleks, et hoida ennast ja teisi. Koroonatingimustes on tervise kaitsmiseks teatrites mitmeid meetmeid kasutusele võetud hajutamisest ja maskide kandmisest täituvuspiirangute ning täieliku sulgemiseni. Neist meetmetest leebeim on sündmuste külastamisel oma tervist tõendada. Ka ikka selleks, et hoida ennast, oma lähedasi ja teisi.

Panustame üheskoos, et teatris kohtuda ning järgime üheskoos nõudeid, mis seda võimaldavad.
Täpsem info kultuurisündmuste külastamise ja kehtivate piirangute kohta on leitav: www.kriis.ee/et/kultuur-ja-meelelahutus

Vastavalt Eesti Vabariigi valitsuse 23. augusti 2021 korraldusele nr 305 kehtivad teatrikülastajatele osalemisreeglid, mille järgi peavad kõik etendusel osalejad tõendama oma tervist.

Etendusele pääsemiseks tuleb esitada üks järgnevatest tõenditest:

  • COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
  • COVID-19 läbipõdemise tõend
  • 48 tundi enne üritusele sisenemist teostatud antigeeni test või 72 tundi enne teostatud PCR test (negatiivne)
Oma nakkusohutust ehk vaktsineerimist, COVID-19 haiguse läbipõdemist või negatiivset testitulemust ei pea esialgu tõendama alla 18-aastased inimesed. Kui vaktsineerituse hõlmatus alla 18-aastaste hulgas suureneb ja noortel on olnud võimalus saada ka teine vaktsiinidoos, vaadatakse vanusepiir üle. Lisaks ei nõuta negatiivset testi ka erivajadustega inimestelt, kui nende testimine ei ole mõistlik.

Vastuseid enamesinevatele küsimustele leiad ka siit.