audiorännak | kestus pole määratud  
 tuuri algusaeg on osaleja poolt vabalt valitav
 LINN | algus on märgitud kaardile, mille saab HUNGERBURGI SAATKONNAST
 
nb! QRtuurid on audiotuurid, mille läbimiseks on vaja oma nutiseadet ja kõrvaklappe 

 QRtuuride piletid on peagi müügil Fientas

Lavastaja

KIRILL HAVANSKI

Dramaturg

ROOS LISETTE PARMAS


Hääl ja intervjueerija
MARIA PAISTE


Kroonika hääbuvast ruumist ja artistidest, Narva-Jõesuu

Sa sobrad vanades kastides, tolmunud raamatutes, unustatud asjades vanavanaisa pööningul, tema vanades fotodes, sa ei ole kunagi teda sellisena näinud; nii noorena, nii teistsugusena. Tema vanades kirjades – need on kirjutatud vanavanemale, paber on koltunud ja pudeneb sõrmede vahelt. Kirjade alt leiad sa vanad plaadid, mis ei ütle sulle midagi, mille esitajad on sulle tundmatud.

Sa paned ühe uudishimust mängima. Kõlavad esimesed noodid, mis haarvad su endasse. Viis on sulle tuttav, sa nagu oleks seda kunagi kuulnud, aga mitte kunagi kuulanud. Kas keegi kuulab enam seda muusikat? Kas keegi mäletab veel neid inimesi?

Ja sa mõtled, et kunagi kuulati. Ja kõik need inimesed, kes elavad praegu, kes sõidavad praegu töölt koju, kuulavad igapäevaselt hoopis teistsugust muusikat. Muusikat, mida ehk kolmesaja aasta pärast ei kuula enam keegi, ei tea enam keegi. Kui pole enam kõiki neid inimesi, kes elavad nüüd. Kui pole sind, pole sinu asju ja kohad, kus sa oled kõndinud pole enam samad ja sinu kodus elab keegi teine või ei ela seal keegi või pole sinu majagi enam alles või kõnnib sinu pööningul hoopis mõni üksik pööningutel sorija, paneb mängima sinu lemmikplaadi ja kuulab seda.

Roos Lisette Parmas ja Kirill Havanski kutsuvad teid rännakule paikadesse ja hetkedesse, mida me näeme, mida me enam ei näe ja mida me veel ei näe. Nad palusid kirjutada 5 artistil muusikateosed konkreetsetele Narva-Jõesuu paikadele, koos nende originaalteostega viiakse kuulaja rännakule läbi Narva-Jõesuu, heli- ja tegelik maastik sulavad üheks, moodustades unenäolise teekonna olevikust minevikku ja minevikust tulevikku.