Toidublogi: Renate Keerd

Renate Keerd (37) on vabakutseline lavastaja ja koreograaf, kelle lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel Euroopas, Skandinaavias ja Aasias.

Tema lavastus „PURE MIND“ pälvis 2015. aastal rahvusvahelisel teatrifestivalil Minskis festivali Grand Prix’. Lavastuse eest „Põletatud väljade hurmaa“ pärjati Renate Tartu Kultuurikandja 2015 laureaadi tiitliga. 2012. aastal asutas ta oma füüsilise teatri trupi Kompanii Nii. Sel neljapäeval, 10. märtsil esietendub Renate uus lavastus „KOON“ Tartu Uues Teatris. Aprillis jõuavad etendused ka Tallinna Kanuti Gildi SAALi.INIMENE
Lihast ja luust inimene on jätkuvalt kõige põnevam nähtus. Vahetut suhtlemist ja silmavaatamist ei asenda miski. Sellest tekkiv energeetiline pingpong on see, mis erutab ja eluvärvid särisema paneb.

PÜHITSEMINE
Igapäevane ja tingimusteta. Vahel kipub meelest minema, et meie siinne ringkäik on ajutine ja prognoosimatu. Nii tore on armuda iga päev uuesti ja uuesti. Kellessegi või millessegi. Mõnus ja kõditav on teadmine, et kõik on võimalik. Ainüksi mõte sellest paneb lepatriinud kõhus möllama.

SÜDA
Talitada südame järgi. Teinekord segab mõistus vahele ja peaaegu alati on siis jama majas. Kui, siis mõõdukas tasakaal, aga tugevalt südame poole kreeni. Võib küll kukkuda ja end ära lüüa, aga siis vähemalt on ikka elatud kah.

TEATER/MUUSIKA/KINO
Need korrad, kui tunnetad jumalikku puudutust, on nii ülevad, et kompenseerivad ka kohatised vajakajäämised. Hetkel ilma ei oska. Viimatine ohhoo-elamus oli Kubricku „2001: Kosmoseodüsseia“ Tartu Elektriteatris. Kinoekraanilt vaadatuna oli see lummav.

LÕKE
Puhastava toimega parim infokanal.

ABSURD
Pole olemas midagi rammusamat kui törts rafineeritud absurdi. Võib ka rafineerimata, oleneb olukorrast. Peaasi, et oleks vahe ja siiras, küpsetatud armastusega.Jaga

Vaata lisaks

Registreeri