Teatrivaht: "TAHE", "Medeia" ja Usain Bolt

Vikerraadio, Teatrivaht, 11.02.2018

Seekordses saates avaldame arvamust Kultuurkapitalilt aastapreemia pälvinud Renate Keerdi uuslavastuse "TAHE" kohta ning püüame välja selgitada, miks Tiit Palu "Medeias" mehi lavale ei luba.
Teatrisoovituse rubriigis teeb ilma sussid varna riputanud Usain Bolt. 

Stuudios on Lea Tormis, Madis Kolk ja Meelis Oidsalu. Kuulake 11. veebruaril kell 16.05.

Vikerraadio saates "Teatrivaht" arutletakse eesti teatris ja Eesti teatrites toimuva üle. Igas saates tutvustatakse mõnd silmatud lavastust, püütakse teatriilmas säravate tähtede järgi koordinaate määrata ja kui vaja, hoiatatakse karide eest.

Üle 50 aasta lavakoolis töötanud Lea Tormis on inimene, kes kannab endas eesti teatri- ja kultuurilugu ning keda ennast kannab raugematu uudishimu üha mitmekesistuva teatrielu vastu.

Madis Kolk on ajakirja Teater.Muusika.Kino peatoimetaja ja teatrikriitik, teinud arvukalt süvaintervjuusid teatrimaailma vägevatega ning hoiab alles kõikide lavastuste kavalehed, mille etendusi ta külastab.

Meelis Oidsalu on "inimene tänavalt" - riigiametnik, kes ajuti teatrikriitikat avaldab.

Saates tehakse põikeid teatrilukku ja -teooriasse, ent saatetegijate südameasi on teariajakirjanduse edendamine viisil, mis just hetkel teatrite mängukavades olevate lavastuste vaatamiskogemust avardab.

"Teatrivaht" on eetris kaks korda kuus pühapäeviti kell 16.05.


Jaga

Vaata lisaks

Registreeri