Tartus esietendusid füüsilise teatri lavastus ja netiromanss.

Taavi Eilat, AK, 27.09.2013

Täna õhtul esietendus Tartus kaks uut lavastust. Tartu Uus teater alustas hooaega füüsilise teatri lavastusega "Pure mind" ja Vanemuine tõi lavale netiromansi "Hea põhjatuule vastu".

Vanemuise väikeses majas esietendunud lavastus on netiromanss Emmast ja Leost, kes paljuski juhuse tahtel hakkavad vahetama e-kirju ja sellest areneb armastuslugu, kus näiliselt reaalsuses kokku ei puututa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Emma osatäitja Elina Pähklimäe kõrval täidab meespeaosa Andres Mähar. Saksa kirjaniku Daniel Glattaueri romaani põhjal teatritüki lavastanud Rein Pakk eraldab ka laval kaks osapoolt füüsilises ruumis ja suhtlemine publikuga saab Emma ja Leo jaoks oluliseks, sest vaid sealt paistab tagasi teise poole vastus.

Lavastuse jaoks olulises keelekasutuses torkab silma saksa kirjanikule omane korrektsus ja täpsus, mis on ka etenduse peamine edasviija.

Samal ajal jõudis Laial tänaval Uues Teatris lavale tükk, mis sõnaga üldse ei tegele: kompanii Nii füüsilise teatri lavastus "Pure mind".

Lavastaja Renate Valme ütles, et lavastuse nimekuju vaadates võib seda tõlgendada kaheti: eestikeeli "pure mind" ja inglise keelest tulenevalt - "puhas meel". Valme sõnul on piir füüsilise teatri ja nüüdistantsu vahel õhkõrn.

(Lingi alt avaneb ka videolõik.)
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri