Tartu Uues Teatris esietendub "Siil udus"

Siil udus

kultuur.err, 8.04.2014


Tartu Uues Teatris esietenduv lastelavastus „Siil udus“ on helide, valguse, varjude, nukkude ja udu teater.


„Siil udus“ on kindlal kohal mitme põlvkonna emotsionaalses mälus. Seda mõistagi tänu maailma parimaks multifilmiks tituleeritud samanimelisele teosele. Leino Rei lavastus uurib, kuidas võiks seda lugu edasi anda teatri vahenditega.

Udus või laiemalt tingimustes, kus nägemine on piiratud, teravduvad muud meeled. Enamus näiliselt väikeseid, kuid Siili jaoks suuri sündmusi, millega ta teel sõbra juurde kokku puutub, jõuavadki kohale just häälte ning helide kaudu. See on põnev maailma avastamise ja kogemise viis. Nii lapsele kui täiskasvanule – etendus on põnev vaatajatele alates 4. eluaastast. „Siil udus“ on lavastus helide, nukkude, varjude ja uduga, kus helid ja valgused on samaväärsed peategelased kui Siil ja Karupoeg. Lavastus soovib vaataja/kuulaja võtta kaasa rännakule, mida kogeb Siil otsides udus teed oma parima sõbra juurde.

Kui multifilm „Siil udus“ on paljude lapsepõlvepiltidesse sööbinud kui pisut kõhe lugu, siis etendusega ei taha Uus Teater kedagi hirmutada. Lavastaja Leino Rei jaoks on olnud oluline see, et loos endas on samaaegselt nii helgus kui kerge õuduse oreool. Lavastuse sisu läbib aga hirmu teema laiemalt. Iga kord kui Siil midagi uut kohtab - olgu see siis lehe langemine, mõjub see talle ehmatavalt ning suure ja totaalse elusekkuva jõuna. Esimesel hetkel tunnebki Siil hirmu, aga kui ta pärast ehmatust silmad jälle lahti teha julgeb ja juba natuke olukorda kompab-katsub, siis ongi hirm üle läinud ja asendunud uudishimulikkusega.

Etendus toimub Tartu Uue Teatri värske uuenduskuuri läbinud proovisaalis. Kunstnik Kristiina Põllu on lavakujunduse juures lähtunud märksõnast taaskasutus, mistõttu on saanud uue elu laval ka sadakond kampsunit, mis teatri üleskutse tõttu lavastuse tarbeks toodi. Kuna Siil on hingelt koguja ja püüab igale leitud esemele ka uue rakenduse leida, siis oskab ta seda maailmavaadet hinnata.

 

Etendus vaatajatele alates 4. eluaastast, aga ka nende vanematele ja vanavanematele

Tartu Uus Teater
SIIL UDUS

Mängivad HELGUR ROSENTHAL ja JANEK JOOST
Autor SERGEI KOZLOV
Lavastaja LEINO REI
Kunstnik KRISTIINA PÕLLU
Muusikaline kujundaja ARDO RAN VARRES
Nukumeister KAILI KASK
Valguskunstnik TAAVI TOOM

Esietendus 12. aprill kl 12:00 (väljamüüdud)

Järgmised etendused
13. aprill kl 12:00
15 / 16 / 24 / 25. aprill kl 18:00
Lisaetendused
15 / 16 / 24. aprill kl 11:00
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri