Pressiteade: Tartu Uues Teatris esietendub Kirill Havanski lavastus “Mis saab siis, kui meid enam ei ole?”

Pressiteade, Tartu Uus Teater, 10. aprill 2023

Tartu Uues Teatris esietendub Kirill Havanski lavastus “Mis saab siis, kui meid enam ei ole?”

Tartu Uues Teatris esietendub sel reedel, 14. aprillil Kirill Havanski lavastus “Mis saab siis, kui meid enam ei ole?”

“Mis saab siis, kui meid enam ei ole?” on performatiivne uurimus ning kaardistus sellest, mis on igatsus. Kuidas väärtustada inimsuhteid, mis meil on? Kuidas minna edasi, kui see, mida või keda sa ootad, ei saabu? Mis jääb järele meie ühistest hetkedest paarikümne aasta pärast? Kas me saame neid hetki valida, mis meelde jäävad? Lavastuse keskmes on elu peatamatu kulgemise aktsepteerimine ning mis veel tähtsam – selle nautimine.

Lavastaja Kirill Havanski lubab, et lavastuse sisu ei ole vaid vastus pealkirjas püstitatud küsimusele, vaid paljuski ka antitees sellele: “Lavastust luues küsime aktiivselt, et “mis saab siis, kui me oleme?”. Kuidas võtta meist kõike? Seega on meie teos eelkõige meenutus inimeste ja suhete väärtustamiseks, sest koos igatseda on alati veidikene kergem.”

Lavastaja Kirill Havanski. Laval Ilo-Ann SaareperaGrete Jürgenson (Rakvere Teater), Ekke HeklesJohannes Richard Sepping ja kaasautor Maria Paiste. Loometiimis on ka kunstnik Riin Maide, valguskunstnik Aleksandr Mirson, helikunstnik Markus Palo ja plakatikunstnik Elo Vahtrik.

Etendused Tartu Uues Teatris: 14+15+29+30 aprill
Etendused Tallinnas Kanuti Gildi SAALis: 20+22+23 aprill

Foto: Henry Griin
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri