Tartu Postimees: Tartu linnakirjaniku romaanist valmib Peipsiveeres suvelavastus

Raimu Hanson, Tartu Postimees, 10.09.2019

Tartu linnakirjanik Vahur Afanasjev teatas suhtlusmeedias, et tema romaan «Serafima ja Bogdan» tuleb augustis 2020 Peipsiveeres Tartu Uue Teatri lavastusena vaatajate ette. TUTi loovjuht Ivar Põllu kinnitas eile kirjaniku teadet napisõnaliselt.

«Kes mängivad, mis kohas täpsemalt ja mis kuupäevadel, avalikustame septembris,» ütles Ivar Põllu. «Hiljemalt 1. oktoobril on piletid müügis.»

Juba on näha lavastuse plakatit. Selle valmimist just praegu seostab Põllu eeloleva Sibulatee piirkonna puhvetite päevaga. Sel ajal jõuab plakatil teave lavastuse tulevasest valmimisest Peipsiveere elanike ja nende külaliste ette viia.

14. septembril teevad kell 10 uksed kaheksaks tunniks lahti 23 Sibulatee piirkonna puhvetit, mis asuvad Koosal, Varnjas, Kasepääl, Kolkjas, Alatskivil, Palal, Kadrinal, Kokoral, Haavakivil, Torilas ja Nina külas. MTÜ Sibulatee eestvedaja Liis Lainemäe teatel on Tartu poolt tulija ees esimene puhvet Varal. Päris mitmed puhvetid asuvad otse Peipsi järve kaldal. Näidatakse ka õuesid ja aedasid, toimub parima sibulapirukameistri konkurss.

Varnjas tegutseb ka Voronja galerii, mille üks korraldajaid on Raul Oreškin, kellel oli 31. augustil viimane päev Tartu Uue Teatri juhi ametis. TUTi kumulooja Marie Kliimani teatel on teatrijuhi tööülesanded kollektiivi vahel ära jagatud. Peamiselt on need enda kanda võtnud loovjuht Ivar Põllu ja produtsent Maarja Mänd. «Plaanime aasta lõpuni oma jõududega hakkama saada,» lisas Kliiman
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri