Ringvaade: Tartu Uue Teatri juht: mul on selle teatri vastu siiras armastus

ETV, Ringvaade, 14.03.2018

Tartu Uuel teatril käib 10. hooaeg, kuid siiani on neil puudu päris oma maja. Viis aastat pärast esimest üritust püüab Tartu Uus Teater ühes kogukonnaga teha kõik, et Tartu Uue Teatri rendiruumid saaksid päriselt teatri enda omaks.

"Kui Uus Teater tõi lavale "Vene rännumehe ülestähendused", siis seda vaatama sattudes olin ma selle lavastuse lummuses päris pikalt ja sellest ajast peale olen ma olnud Tartu Uue Teatri suur andunud fänn ja mul on siiras armastus selle teatri vastu, sest kõik, mis ma sellelt lavalt näen, see kõik kuidagi mõjub mulle väga hästi ja aitab tihtipeale üle saada ka väga isiklikest probleemidest," märkis Tartu Uute Teatri juht Raul Oreškin "Ringvaatele".

Teatrirahvas ongi jõudumööda kujundanud vana võimlat etenduskunstide tarvis, kuid majas ollakse siiamaani rentnikud.

"Kui Tartu Uus Teater viis aastat tagasi siia kolis, siis ma võtsin korra Ivariga isegi ühendust, et mis sa arvad, kui teeks sellise hullumeelse plaani ja ostaks selle teatri välja ja kaasaks selleks rahva, kogukonna, tartlased. Tollal jäi see plaan paraku soiku. See oli aeg, kui ei olnud isegi Hooandjat olemas. Ja ilmselt see olekski jäänud liiga tooreks. Aga läks aega viis aastat ja nüüd ma olen siin jälle. Võiks öelda, et ma viin oma unistust ellu siin Uues Teatris," lisas Oreškin.

Mis on ühist telliskivil, küülikul ja Jaak Joalal? Esmapilgul mitte midagi, kuid tegelikult ühendab, kuid tegelikult selgub, et mingi puutepunkt neil kolmel siiski on. Tuleb välja, et kõik on omal moel abiks, et maja saaks päriselt Uue Teatri omaks.

Vaata saatelõiku siit
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri