Ringvaade: "Baskin ehk Nalja põhivormid" segab paroodia ja fiktsiooni

Ringvaade, 27.10.2015


Tartu Uue Teatri etenduses "Baskin ehk nalja põhivormid" astuvad huumori vanameistri Eino Baskini rollis ja ka mitmetes teistes rollides üles kaks näitlejat - Janek Joost ja Katrin Pärn.


"Minu meelest see on nii äge tükk, et väga hästi on," kommenteeris Katrin Pärn pärast näidendi esmakordset lavastumist tekkinud emotsioone "Ringvaates".

Joost tõdes, et teine näitleja ei saa mängida kindlasti nii, nagu mängib tütar Katrin Pärn oma isa. "On päris huvitav ja ma ei saa iial kogema seda, mida tähendab tegelikult, et ma mängin nüüd kedagi, kes on minu isa. See on mingi väga peen asi, milleni mul ei olegi võimalik jõuda," märkis ta. Siiski tunneb Joost end Pärna kõrval mängides väga kindlalt, sest nad on juba varemgi palju koos mänginud.

Baskinile omaselt on tegemist estraadietendusega, mis koosneb erinevatest väikestest sketšidest, mille jooksul mängitakse paljusid erinevaid karaktereid. Tehakse nii paroodiaid kui luuakse kujusid, keda ei ole olemas. "Me ujume selle sees, kuidas vaja, et see doseering oleks õige," ütles Pärn.

Eino Baskinile omast hääletämbrit kasutatakse etenduses palju, kuid nüansse tema olemusest on keerulisem järgi teha, tõdesid näitlejad.
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri