Remont tõi Uude Teatrisse kolm suuremat uuendust

Tartu Postimees, Raimu Hanson, 30. sept

Suvel elas Tartu Uus Teater üle remondi, mille tulemus on teatrihuvilisele suuremas osas näha kohe, kui ta astub Laialt tänavalt majja. Piletikassa juurest paremat kätt hakkab silma lai trepp, mis suundub teisele korrusele, pahemat kätt on kohvikulauad. Ühe kadunud seina tõttu on lisandunud avarust.


Uut, üheksandat hooaega tutvustaval koosviibimisel kohvikus ütles Uue Teatri juht Raul Oreškin, et uus trepp viib teatrikülastajad otse teisele korrusele väikese saali juurde. Nüüd ei ole tarvis enam minna kaarega ja läbi käia haldusruumide uste eest.


Kohvikus ja käimlas


Kohvikus vaikselt tegevus juba käib, aga täiel jõul hakkavad pliidid, ahjud ja muud köögiseadmed huugama uue nädala teisel poolel.


Uue Teatri uus kohvikupidaja on tartlastele juba mitu aastat tuttav OÜ Spargel, mis seni on head ja paremat pakkunud loomemajanduskeskuses ning seejärel ka Rabarberi nime all Toome tenniseväljakute kõrval. Kohvik teatris on saanud nimeks Loorber.


Spargli esindajana lubas kokk Roman Kljutšivski, et Loorber ei ole lahti ainult õhtuti, vaid pakub edaspidi lõunaidki.


Endiselt asub kohviku ees WC, kuid see on remondi käigus kapitaalselt muutunud.


Nõukogudeaegse sisustuse asemel hakkab silma nüüdisaegne disain, mille hulka kuuluvad valamute rea kõrval riiulil ajakirja Teater. Muusika. Kino numbrite köited. Peamine uudis seisneb aga selles, et nüüd on mõlemasookäimla. Jah, mehed, naised ja lapsed käivad sisse ja välja ühest ja samast uksest. Oreškini sõnul kaovad nüüd järjekorrad tualettide uste taga etenduste vaheajal.


Esimesed esietendused


Parajasti siis, kui teatri juht uuendusi tutvustas, tuli välisuksest sisse kaks Maarjat: näitlejad Mitt ja Jakobson. Tuli ka kaks Põllut: kunstnik Kristiina ja lavastaja, üksiti Uue Teatri loominguline juht Ivar. Neil oli just lõppenud lavastuse «Vägi» proov Eesti Rahva Muuseumi uue hoone teatrisaalis.


Kohvikulaua taga tulid jutuks ka hooaja uuslavastused. «Alanud on muusikateatri hooaeg,» ütles Ivar Põllu. «Kõik lavastused, mis sel hooajal välja tulevad, on üht- või teistpidi muusikalised, lavastustes tehakse otse lava peal muusikat – erineval viisil ja erineva põhjusega.»


Esimene uuslavastus «Eluaeg» esietendus äsjase festivali Draama ajal Riia mäel (ja seejärel pärast jalutuskäiku unustatud puumajas endise hotelli Park kõrval). «Vägi» esietendub juba kahe nädala pärast, 15. oktoobril. Kolmas esietendus on 8. detsembril – «Lumeilm» koostöös paberimuuseumiga. Uus aasta toob uusetendustele lisa.

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri