Reedel esietenduva lavastuse "Tõde ei anta kellelegi andeks" trupp lõi bändi[caption id="attachment_1062" align="aligncenter" width="595"]Veiko Porkanen, Jaanika Arum ja Madis Mäeorg Veiko Porkanen, Jaanika Arum ja Madis Mäeorg[/caption]

kultuur.err, 18.09.2014

Reedel, 19. septembril esietendub Tartu Uues Teatris Tormi Toropi lavastus „Tõde ei anta kellelegi andeks“.


Lavastuses mängivad vabakutseline näitleja Madis Mäeorg, Veiko Porkanen Vanemuise teatrist ja Kaisa Selde NUKUst, ja tüki tegemise käigus said esimesed kaks neist - Madis ja Veiko tõuke teha bänd Kaks Pead, edastab Tartu Uus Teater.

Lavastuse dramaturg on Tõnis Parksepp, koreograaf-lavastaja Kristjan Rohioja, kunstnik Keili Retter ja valguskujundaja Taavi Toom.

„Tõde ei anta kellelegi andeks“ on lugu sellest, kuidas inimeste ettekujutused ei vasta kunagi tegelikkusele. Lavastuse taustaks on Milli Vanilli duo lugu. Tegemist oli 1980ndate lõpus ja 1990ndate alguses tegutsenud pop/tantsubändiga, mis loodi produtsent Frank Fariani poolt Münchenis Saksamaal. Nende debüütalbum „Girl You Know It’s True“ saavutas kiiresti rahvusvahelise edu ja 21. veebruaril 1990 sai Milli Vanilli parima uue tulijana Grammy.

Vahetult pärast seda tuli aga välja, et bändiliikmed Fab Morian ja Rob Pilatus polnud mitte ühtegi nooti oma debüütalbumil ise laulnud. Järgnes skandaal ning Grammy tagastamine…

Lavastuses on märkimisväärne osa just liikumisel ja muusikal. Muusikal koguni sedavõrd, et näitlejad Madis Mäeorg ja Veiko Porkanen lõid prooviprotsessi käigus bändi nimega Kaks Pead, mille esimene muusikavideo võeti ühiselt trupi kaasabil üles.

Laulu sõnad on kirjutanud dramaturg Tõnis Parksepp, video režissöör on lavastaja Tormi Torop, liikumise seadnud koreograaf Kristjan Rohioja. Video on filmitud Tartus Aparaaditehases ja videos teeb kaasa ka teatri- ja filminäitleja Jaanika Arum.

Kaks Pead videoLavastuse reklaamklipp
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri