Pressiteade: Tartus Uues Teatris esietendub Ardo Ran Varrese debüütlavastus “Sümfoonia ühele. Allegro con moto”

Pressiteade, 5.04.2017
21. aprillil esietendub Tartu Uues Teatris helilooja ja näitleja Ardo Ran Varrese debüütlavastus “Sümfoonia ühele. Allegro con moto”.

Lavale astub Aleksander Eelmaa (Eesti Draamateater). Lavastuse dramaturg on Donald Tomberg ja kunstnik Henry Griin.Näitleja Aleksander Eelmaa rõhutab, et: "Tegu pole puhtakujulise monolavastusega, sest kuigi olen laval üksi, siis tegelikult on lavastuses just palju dialoogi, ümbritsevaid hääli ja helisid".

On vana mees ja on tema esimene raadio täis helisid, hääli ja mälestusi. Ta mäletab koos oma raadioga kõike. Ta teab, mis juhtuma hakkab. Kui saaks vaid sekkuda ja ajalugu muuta…Lavastus “Sümfoonia ühele. Allegro con moto” on üles ehitatud muusikateose põhimõtetel. Sõnad, mõtted, liikumine, rütmid ja helid on reastatud ja komponeeritud pigem klassikalise muusika kui harjumuspärase dramaturgia reeglite kohaselt. See ei takista aga lavaltoimuvat teatrietendusena vaatamast ja nägemast.

Etendused toimuvad 21. aprillil, 3+4 mail Tartus ja 25+26 aprillil Tallinnas Kanuti Gildi SAALis. Augustis saab lavastust näha Saueaugu Teatritalus.

Lisainfo: uusteater.ee

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri