Pressiteade: Tartu Uues Teatris näeb detsembris kahte Gertrudes ielas teatris lavastust

Pressiteade, Tartu Uus Teater, 27. november 2023

Tartu Uues Teatris näeb detsembris kahte Ģertrūdes ielas teātris lavastust

Detsembri keskpaigas tuleb Tartu Uude Teatrisse külalisetendusi andma Läti teater Ģertrūdes ielas teātris. Külla tullakse kahe lavastusega – “The Lost Songs” ning “Ja kes mind siis lõpuks mäletab?”. Mõlemat lavastust mängitakse vaid ühe korra.

"The Lost Songs" on laulud maailmast ja ebakindlusest, unistustest ja tegelikkusest, väikesest ja lõpmatust ning alati olulisest oskusest säilitada sooja juulikuu elurõõm jahedal oktoobrihommikul. Tegemist on tantsulavastusega, mis laieneb füüsilisest kehast väljapoole, kasutades häält ja muusikat kehalise väljenduse lahutamatu osana. Osaliselt stepptants, osalt hip-hop battle, on "The Lost Songs" mänguline ballaad parema tuleviku nimel kaasahaarava duo esituses. Lavastajaks on teatrijuht ja dramaturg Andrejs Jarovojs, laval koreograaf ja tantsija Agate Bankava ning etendaja ja muusik Artūrs Čukurs. Etendus toimub 12. detsembril kell 19.00 ja on inglise keeles.

Teise, eesti etenduskunstniku Barbara Lehtna lavastuse pealkirjaks on "Ja kes mind siis lõpuks mäletab?". Barbara Lehtna resideerub Riias, aga töötab mõlemal pool piiri ning on ka varasemalt Ģertrūdes ielas teātrisega koostööd teinud. Lavastus uurib mälukultuuri, identiteediloomet ja (jagatud) vastutust. Lavastusprotsess algab märksa varem kui etendused. Mõned nädalad enne esietendust avaldab teater kuulutuse, et leida inimesi, kes tahaksid mäletada isikut nimega Barbara Lehtna ning oleksid huvitatud seega lavastusprotsessis etendajatena osalema. Valitud osalejad kutsutakse ükshaaval teatrisse tunni pikkusele kokkusaamisele Barbaraga. Lavastatud kohtumise jooksul on võimalik osalistel Barbarale öelda, mida peaks ta tunni aja jooksul tegema, et nad teda vastutasuks elu lõpuni mäletaksid. Laval on lisaks kohalikele osalejatele näitleja Maria Paiste. Etendus toimub 13. detsembril kell 19.00 ja on eesti keeles.

"The Lost Songs" info
"Ja kes mind siis lõpuks mäletab?" info 
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri