Pressiteade: Tartu Uues Teatris esietendub uuslavastus asjade elususest ja inimeste asjasusest

Pressiteade, Tartu Uus Teater, 16.04.2024

Tartu Uues Teatris esietendub uuslavastus asjade elususest ja inimeste asjasusest

Sel laupäeval, 20. aprillil esietendub Tartu Uues Teatris Andreas Aadeli autorilavastus “Tundmatute asjade mets”, mis räägib tavalistest asjadest ja mitte-asjadest.

“Vahepeal on tunne, et pesumasin on usaldusväärsem kui kõik sõbrad; et printeriga on keerulisemad suhted kui vanema õega; et vakstul on parem ajalooline mälu kui mõnel professoril; et see on nii ebaõiglane, kui üürike ja traagiline on ühe vatitiku elusaatus; et need taimeriga spa duššid on isiklikult süüdi sinu veekogemuse rikkumises; et kahe kinda korraga kaotamine ei mõju nii rängalt kui see üksik õnnetu, kes ennast sahtlis sulle aeg-ajalt meelde tuletab,” kommenteerib autor-lavastaja Andreas Aadel. “Aga enamasti on siiski tunne, et asju on liiga palju ja et kõik need esemed istuvad ühe suure ühtlase sahiseva massina kuskil meie elude tagaplaanil, suutmata meid mõjutada, nõudmata meiepoolset tähelepanu, vastutust, hoolitsust.”

Laval on palju asju ning Grete Jürgenson ja Kirill Havanski. Loometiimis on ka autor-lavastaja-kunstnik Andreas Aadel, kunstnik Arthur Arula, valguskunstnik Rene Liivamägi, operaator Juss Saska, helioperaator Andreas Jõesaar ja plakatikunstnik Johann Kööp.

Etendused Tartu Uue Teatri väikses saalis: 20+23+24+25 aprill / 2+3+9+10 mai

Fotol vasakult Arthur Arula, Andreas Aadel, Grete Jürgenson ja Kirill Havanski. Foto autor: Henry Griin.
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri