Pressiteade: Tartu Uues Teatris esietendub märtsis lavakunstikooli diplomilavastus “Cervantoorium”

Pressiteade, 9.03.2022


Tartu Uues Teatris on valmimas EMTA lavakunstikooli 30. lennu lavastajatudengi Erik Richard Salumäe diplomilavastus “Cervantoorium”.

"Cervantoorium" on teekond läbi lugudes olevate lugude; teekond, kus Cervantese lood kohtuvad meie endi lugudega; teekond, mille võtavad ette 17 erinevat Cervantese tegelast ja 2 näitlejat: Maarja Johanna Mägi (Vanemuine) ja Grete Jürgenson (Rakvere Teater).   

Lavastaja Erik Richard Salumäe sõnul on lavastuse läbivaks teljeks püüdlus isikliku, aga ka kogu maailma ühise tõetunde poole, kus suudaks korrakski vastata küsimusele, kes me sellised oleme ja kuidas mina sellesse tervikusse paigutun. Tegelasest tegelasse sulades otsivad kaks laval tegutsevat näitlejat publiku silme all seda Dulcinead, kes vastaks just täna, siin ja praegu meie kõigi küsimustele, ideaalidele ja ootustele. Kuid neist suurtest küsimustest ei pea liialt kinni hakkama ja seda kõike võib kogeda kui kahe näitleja lustlikku mängu.

Loometiimis on veel lavakunstikooli diplomand dramaturg Roos Lisette Parmas, Eesti Kunstiakadeemia diplomand kunstnik Kristel Zimmer, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia diplomand valguskunstnik Kärt Karro, helilooja Georg Jakob Salumäe ja helikujundaja Mihkel Kuusk. Lavastuse plakati visuaali lõi tänavakunstnik Edward von Lõngus. Lavastus valmib EMTA lavakunstikooli ja Tartu Uue Teatri koostöös.

 

“Cervantoorium” esietendub Tartu Uue Teatri väikeses saalis 18. märtsil. Järgmised etendused on tulekul 21+23 märts / 3+4+17+24 aprill.
foto: Gabriela Urm
lavastuse lehekülg siin - www.uusteater.ee/lavastused/cervantooriumJaga

Vaata lisaks

Registreeri