Pressiteade: Tartu Uues Teatris esietendub koostöös Vanemuisega lavastus “Vaba⁽ⁿ⁾dus”


Pressiteade, Tartu Uus Teater, 7. veebruar 2023

Tartu Uues Teatris esietendub koostöös Vanemuisega lavastus “Vaba⁽ⁿ⁾dus”

Kui möödunud sügisel esietendus Vanemuises Tartu Uue Teatri loomingulise tuumiku eestvedamisel “Romeo ja Julia”, siis sel reedel, 10. veebruaril jõuab Tartu Uues Teatris lavale Vanemuise näitleja Reimo Sagori autorilavastus “Vaba⁽ⁿ⁾dus”.

Lavastuse keskseks teemaks on vabadus, selle tähendus ja tajumine. Eesti Vabariigi põhiseadus garanteerib oma kodanikele südametunnistuse– ja usuvabaduse, vabaduse valida endale tegevusala ja elukoht; loodus omalt poolt on andnud meile mõttevabaduse. See kõik kokku teeb väga palju vabadust. Ehk saab seda vabadust teinekord isegi liiga palju? Kui minu arusaam vabadusest hakkab piirama sinu vabadust, kas siis piisab üksnes vabandamisest või peame aja maha võtma ja need piirid uuesti paika panema?

Lavastus sünnib trupi koosloomes. Laval on Ilo-Ann Saarepera ja Martin Kork Tartu Uuest Teatrist ning Maarja Johanna Mägi ja Veiko Porkanen Vanemuise Teatrist. Lavastusmeeskonnas on veel Vanemuisest idee autor ja lavastaja Reimo Sagor, dramaturg Sven Karja ja muusikaline kujundaja Indrek Asukül, külalistena kunstnik Fey Piir ja plakatikunstnik Triina Britt Aumere ning Tartu Uuest Teatrist valguskunstnik Kärt Karro.

Lavastaja Reimo Sagor trupi koostööst- ja loomest: “Meie trupp kogunes jõulukuul Tartu Uue Teatri proovisaalis, olles täiesti vabad valmis kirjutatud tekstidest, valmis õmmeldud kostüümidest, ootustest, eelarvamustest, ühest ja õigest teatritegemise viisist. Rääkisime, kirjutasime ja arutlesime vabaduse võimalikkus(t)est inim(looma)riigis. Nüüd on aeg tulla suuremasse ruumi, et uurida seda avarat, kuid vägagi isiklikku teemat koos teie kõigiga.”

“Vaba⁽ⁿ⁾dus” esietendub Tartu Uues Teatris 10. veebruaril 2023. Järgmised etendused 15+16+17 veebruar ja 14+15+17+18 märts.

Foto: Gabriela Urm, näitleja Ilo-Ann Saarepera
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri