Pressiteade: Tartu Uues Teatris alustati proove üle maja lavastusega “VIDEO: Täielik šokk! Sündmuskohal kaos, tuvid minestuses”

Pressiteade, 19.11.2020

Oma lavastajadebüüdi Tartu Uues Teatris teeb lavakunstikooli 29. lennu lõpetanud lavastaja Elise Metsanurk. “VIDEO: Täielik šokk! Sündmuskohal kaos, tuvid minestuses” on jaanuaris Tartu Uues Teatris esietenduv üle maja lavastus, mille tegevus toimub kolmes eri ruumis.

Lavastaja ja autori Elise Metsanurga sõnul on tegemist väljakannatamatu ärevusega kolmes toas. Ärevusega, mis tekib siis, kui juhtub midagi suurt, aga muutuvas maailmas ja infokülluse sees on peaaegu võimatu aru saada, milline on see õige versioon juhtunust. Kas keegi on süüdi? Kes võiks vastutada? Kuidas nüüd edasi peaks käituma? Mida see kõik tähendab? Lavastus tegeleb küsimusega, mida teha, kui selgub, et enam ei olegi võimalik lõpuni kõigest aru saada. Otsime lahendusi olukordadele, kus on tekkinud pinged ja ärevus lähedaste vahel ning iseenda sees, sest inforuumid, milles liigume, erinevad üksteisest mõnel juhul kardinaalselt.

Lavastuse pealkirjaga “VIDEO: Täielik šokk! Sündmuskohal kaos, tuvid minestuses” trupis on näitlejad Maarja Mitt-Pichen ja teatri põhijõududega liitunud noored näitlejad Ekke Hekles, Martin Kork ja Andreas Aadel. Lavastuse kunstnik on Annika Lindemann, videokunstnik on Fredi Karu ja valguskunstnik Chris Kirsimäe. Lavastuse plakati autor on digikunstnik Estookin.

Tegemist on üle maja lavastusega, mida mängitakse Tartu Uue Teatri kolmes saalis. Etendused toimuvad ainult Tartus ja ainult 9 korral jaanuaris ning veebruaris. Esietendus on 22. jaanuaril 2021. Piletid on müügil: uusteater.ee

 

Lavastuse tutvustus:

Tartu Uus Teater
VIDEO: TÄIELIK ŠOKK! SÜNDMUSKOHAL KAOS, TUVID MINESTUSES

Etendus toimub korraga kolmes ruumis, kus kõigis on inimesed, kes tahavad aru saada, mis juhtus ja mis edasi saab. Aegamisi selgub, et mõnes toas on asjadest aru saadud paremini ja mõnes kehvemini. Keegi ei tea, millises toas on tõde rohkem ja millises vähem, aga selge on, et keegi valetab. Keegi lihtsalt peab valetama, sest miks muidu on kolmes toas üsna erinev arusaam sellest, mis toimus ja mis edasi saama hakkab?

Etendused: 22+23+27+28+29 +30 jaanuar / 2+3+4 veebruar

Lavastuse kodulehekülg

 
foto: Gabriela Urm
 

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri