Pressiteade: Tartu Uue Teatriga liitub näitleja Ilo-Ann Saarepera

3. august 2022, Tartu Uus Teater

Tartu Uue Teatriga liitub augustist näitleja Ilo-Ann Saarepera, kes mängib ka suvelavastuses “Serafima + Bogdan” ühte nimiosalist Serafimat.

“Ootan väga seda hullust ja poeesiat, mida Tartu Uus Teater kiirgab! Mängu tundmatute reeglite järgi ja veel tundmata maailmades.”, kommenteerib Ilo-Ann Saarepera.

Läbi aastate on Tartu Uue Teatri põhijõududeks olnud teatriga pikaajaliselt seotud vabakutselised näitlejad. Oleme seda nimetanud virtuaalseks trupiks, sest oma trupi palkamiseks pole senini Tartu linn ega Kultuuriministeerium vahendeid eraldanud. Alates 2020. aasta sügisest liitusid seotud vabakutseliste seltskonnaga noored näitlejad Ekke Hekles ja Martin Kork ning näitlejad-lavastajad Elise Metsanurk ja Andreas Aadel.

“Seltskonna uuenemine on toonud palju uusi ideid ja rõõmu. Teater on noorte tulekust palju võitnud, meie omalt poolt saame pakkuda palju tegevust ja võimalusi kõike proovida.”, lisab Tartu Uue Teatri loovjuht Ivar Põllu.

Ilo-Ann Saarepera õppis lavakunstikooli 28. lennus ja töötas pärast kooli lõpetamist 4 hooaega Ugala Teatris. Näitleja jääb endiselt kaasa tegema Ugala Teatri lavastustes "Kui sa tuled, too mul lilli" ja "Valged põdrad".

Lavakunstikooli lõpuaastal tegi Ilo-Ann Saarepera kaasa Tartu Uue Teatri ja Paide Teatri koostöös sündinud diplomilavastuses “12 vihast”. Eelmisel suvel esietendunud Tartu Uue Teatri Peipsiveere suvelavastuses “Serafima + Bogdan” oli näitleja kanda üks peaosi. Sellest reedest alustavad Kolkjas Eesti teatriauhindadel esile tõstetud lavastuse “Serafima + Bogdan” viimased etendused.

Tartu Uue Teatri algaval 15. hooajal on Ilo-Ann Saarepera esimene töö näitlejana samuti Ivar Põllu autorilavastuses “Stereo”. Lavastuses muusikast ja üksindusest mängivad veel Elise Metsanurk, Ekke Hekles ja Andreas Aadel. Esietendus on tulekul 30. septembril Tartu Uue Teatri suures saalis.


Foto: Gabriela Urm


Jaga

Vaata lisaks

Registreeri