Pressiteade: Suvelavastuse “Serafima+Bogdan” 2021. aasta piletid on nüüd müügil 

Pressiteade, 16. september 2020

“Serafima+Bogdan” on Vahur Afanasjevi auhinnatud romaanil “Serafima ja Bogdan” põhinev Tartu Uue Teatri lavastus, mille dramaturg ja lavastaja on Ivar Põllu ning mis leiab aset otse romaani toimumispaigas, vanausuliste külas.

Lavastus “Serafima+Bogdan” pidanuks esietenduma käesoleva aasta augustis, kuid lükkus koroonast tingituna aasta võrra edasi. Nüüdseks on 2021. aasta etenduste kuupäevad paigas ja piletid müügil Piletilevis. Kuna sellest suvest edasi lükatud etenduste piletid olid juba välja müüdud, siis on kavas ka lisaetendused, millele on saadaval juba laiem valik istekohti.

Lavastuse trupp on põhiosas sama, vahetunud on mõned osatäitjad, sest nüüd teevad kaasa kolm noort Uue Teatri trupiliiget. Lavastuses mängivad Ilo-Ann Saarepera (Ugala), Kristel Leesmend, Renate Keerd, Andres Mähar (Vanemuine), Priit Loog (Endla) ja Uue Teatri põhitrupiga liitunud noored Elise Metsanurk, Martin Kork ja Ekke Hekles. Lavastuse kunstnik on Kristiina Põllu, valguskunstnik Rene Liivamägi. Lavastaja assistendina lööb kaasa Andreas Aadel.

Lavastust saab näha alates 31. juulist Peipsiveerel Kolkja külas. Piletid on nüüd müügil Piletilevis.

Lavastuse tutvustus:

Peipsiveerel asuvad juba vanast ajast vene vanausuliste külad, kus elu oli küll kehvem, kuid ausam. Järgiti vanu traditsioone ja elati lihtsat elu, austades jumalat ja püüdes kala. Ükski suurem muutus pole nende inimeste elu vääranud.

Siis aga tuleb nõukogude aeg ning eestlasest miilits, kolhoos ja repressioonid. Jumal hakkab vaikselt eemalduma ning igaüks on järsku omapäi. Niikaua kui kannatada saab, pole veel hullu, seda ikka osatakse, kuid kui hakatakse sibulaid ja kurke turule viima ning Peipsiveerele saabub jõukus, siis... Jõukusega hakkama saamine ja iseendaks jäämine on keerulisem.

Selles raamistikus toimub õe ja venna, Serafima ja Bogdani tragöödia, kaks eri lugu, mille ühine finaal ähvardab kaasa viia viimasedki endise korra riismed.


Etendused: 31. juuli, 3+4+6+7+8+10+11+13+14+15+17+18+20+21+22+24+25 august.
Lisainfo: uusteater.eeJaga

Vaata lisaks

Registreeri