Pressiteade: “Kõigi piirangute lõpu” esietendus on piirangute jätkumise tõttu edasi lükatud

Pressiteade, 6.04.2021, Tartu Uus Teater

Mis toimub?
Tartu Uue Teatri “Kõigi piirangute lõpp” on piirangute jätkumise tõttu edasi lükatud.


Millal toimub?
Esietendus 6. mail 2021, järgmised etendused 7+8+11+12+13+14+15 mail.

Kus toimub?
Samas kohas, Eesti Rahva Muuseumi B-parklas.

Miks edasi lükati?
Sest seoses piirangute pikenemisega on kuni 25. aprill 2021 avalikud üritused siseruumides ja välistingimustes keelatud.


Aga see pidi toimuma ju parklas ja ma pidin vaatama oma autost etendust?
Tõsi. Autoga sõitmine on lubatud, parklas parkimine on lubatud, teenuste osutamine ja drive-in kaubanduse korraldamine kaubanduskeskuste parkimisplatsidel on lubatud.
Meie nägemuses võiks ka drive-in teatri korraldamine kultuuriasutuse parkimisplatsil olla lubatud, kuid praeguste avalike sündmuste toimumisi keelavate piirangute tõttu ei ole.


Kas on siis mingi oht?
Ei. Publikule pole mingit ohtu. Etendus on üles ehitatud selliselt, et publik saabub, vaatab ja lahkub etenduselt soovitatavalt leibkonniti oma isiklikus autos. Etenduse ajal pole vaja autost väljuda ega avada aknaid. Etendust näeb läbi esiakna ning kuuleb kindlalt raadiosageduselt autoraadio kaudu. Juhiseid selleks on võimalik anda kontaktivabalt.
Juhul, kui etendusele tullakse autoga, millel raadio ei tööta, on võimalik saada korraldajatelt desinfitseeritud kõrvaklapid. Seda saab samuti toimetada ohutult.


Kas probleem on siis neis kontaktides, mis tehakse etenduseväliselt?
Ei. Et publik saabub, vaatab ja lahkub etenduselt soovitatavalt leibkonniti oma isiklikes autodes, siis puudub vajadus ka ühistranspordi järgi. Samuti saab teatrikohviku lahendada kaasamüügi põhimõttel ettetellimisega (kui seda nõuavad etendusaegsed piirangud).


Kas siis on näitlejatele mingi oht?
Ei. Näitlejaid on kolm ning mingit täiendavat nakkusohtu, mis erineks kuidagi sellest, mis toimub teatriproovides, filmivõtetel või veebiülekandena korraldatavatel sündmustel, mis on praeguses olukorras lubatud, ei ole. Võib öelda, et oht on isegi oluliselt väiksem lähtuvalt lavastuse dramaturgilistest lahendustest.


Mida Terviseamet arvab?
Terviseameti hinnangul antud sündmusel nakkusoht puudub, sest publik on eraldatud ning ka osalevate näitlejate ja meeskonnaliikmete arv ei ole muret tekitav. Samuti ei näe Terviseamet murekohti seoses vältimatu vajadusega autost väljuda (nt tualeti külastamiseks), sest tegijatel on võimalik liikumist reguleerida selliselt, et publiku erinevad segmendid kokku ei puutu.


Milles siis ikkagi asi?
Kuigi autoga sõitmine on lubatud ja parkimine on lubatud ja kaubandustegevus parkimisplatsil on lubatud, sellised teatritegevused, kus omavahel puutuvad vahetult kokku näitlejad ja tehniline meeskond, on lubatud, siis ei saa me üle ega ümber asjaolust, et tegemist on teatriga, mis on Vabariigi Valitsuse korraldusega kuni 25.04 keelatud.


Kas ma saan olla kindel, et alates 6. maist 2021 etendused toimuvad?
Loll on see, kes midagi kindlalt lubab, kuid me jätkame suhtlust Terviseameti, Riigikantselei jt asjasse puutuvate organitega, et kui ka piirangud pikenevad pärast 25. aprilli 2021, siis oleks korralduses erisus taoliste unikaalsete viiruse mõttes turvaliste sündmuste kohta. Ja kui ei ole, siis eeldame, et see on nii sisuliselt põhjendatud kaalutlustel — nagu praeguse peaministri soov on alati olnud.


Mis on auto?
Vajaliku arvu ratastega suletavate akende ja katusega mehhaaniline sõiduk. Üks autopilet kehtib ühele sõiduautole, sest suurem “istuks juba kahel kohal”.
Erisused pole lubatud ja etendusele ei pääse.


Mis edasi saab?
Jääme terveks, kohtume teatris!"Kõigi piirangute lõpp"
/ teatrietendus autodele
laval Nero Urke, Ekke Hekles, Martin Kork
autor-lavastaja Ivar Põllu
kunstnik Kristiina Põllu
valguskunstnik Rene Liivamägi
kuppel Jaanus Orgussaar
muusika Ekke Västrik
plakat Estookin
produtsent Maarja Mänd

Lavastuse kodulehekülg siin. 
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri