Pressiteade: Eesti-vene koostöölavastus „Illusioonid“ jõuab Tartusse

kultuur.err.ee, 27.03.2014

Alguses oli Ivan Võrõpajevi raputav tekst. Armastusest. Mis peaks ju "ammu selge olema". Aga ootamatult selgus, et ei ole.


 31. märtsil esietendub Tartu Uue Teatri proovisaalis vene kaasaegse dramaturgi Ivan Võrõpajevi "Illusioonid", komöödia armastusest ning ettekujutustest. Kurioossel kombel ja üsna salaja on lavastus kord juba esietendunud, seda detsembris Tallinnas Vene Teatris. Tartu publiku jaoks toimub saladusteloori langetamine nüüd märtsi lõpul.
Tartu Uue Teatri ja Vene Teatri koostöö sai alguse Vene Teatris oktoobris 2013 toimunud kaasaegse vene dramaturgia laboratooriumist, mille raames sündis lavastuse „Illusioonid“ esialgne eskiis. Eskiisi hinnati kõrgelt ja sellest arenes lavastus, mida mängitakse kahes variandis: Tartu Uue Teatri näitlejate ja Vene Teatri näitlejatega.

31. märtsil jõuab Tartu Uue Teatri näitlejatega loodud versioon ometigi Tartusse, avades ühtlasi pidulikult ka äsja remonditud väikese teatrisaali, mis mahutab 50 vaatajat.

 

ILLUSIOONID

Vene Teatri ja Tartu Uue Teatri koostööprojekt

Autor: IVAN VÕRÕPAJEV
Lavastaja: PAVEL ZOBNIN (Moskva)
Tõlkija: ILONA MARTSON
Helikujundaja: ALEKSANDR ŽEDELJOV (Vene Teater)

Eestikeelses versioonis mängivad:
KRISTEL LEESMEND
KATRIN PÄRN
MART AAS
SIIM ANGERPIKK

Ivan Võrõpajev on vene näitleja, lavastaja, näitekirjanik ja režissöör. Ta on saanud mitmeid auhindu, nagu Kuldne Mask (lavastus „Hapnik“), festivali Kinotavr žürii eridiplom ja 63. Veneetsia Filmifestivali sõltumatu noortežürii auhind Kuldlõvipoeg (film „Eufooria“).

Pavel Zobnin on lõpetanud GITISe (professor S. Ženovatši kursus). Tema lavastajatööde hulgas on T. Williamsi „Klaasist loomaaed“ Omski Draamateatris, Vampilovi „Möödunud suvel Tšulimskis“ Kemerovo Oblasti Draamateatris, Shakespeare’i „Perikles“ teatris Severnaja Stsena (Novõi Urengoi), B. Frieli „Tõlkijad“ Prokopjevo Draamateatris.

Etendus on ühes vaatuses ja kestab 1 tund ja 30 minutit.
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri