OPi saatelõik: Margus Mikomägi lösakil teatri vaatamisest: see on Ivar Põllu mõnus mõtteväänETV kultuurisaade OP, 7.12.2017, vaata videolõiku siit

ERMis mängitakse Tartu Uue Teatri lavastust "Vägi", mis on ühtlasi muuseumi uhiuue saali avalavastuseks. Kultuurikriitik Põim Kama ja teatrikriitik Margus Mikomägi rääkisid kultuurisaates "OP", kuidas oli lösakil etendust jälgida.


"Ivar Põllut seob Raadi ja ERMiga pikaajaline koostöö. Ma arvan, et on väga õige, et Ivar Põllu oli see lavastaja, kes uue saali sisse õnnistas," rääkis Põim Kama "OPile".

Kama ütles, et "Vägi" on väga tehniline, aga ebatraditsiooniline lavastus.

"Eks see on natuke saali võimaluste proovilepanek. See saal on veel väga anonüümne ruum, aga samal ajal oli see tõenäoliselt lavastajale ja teatri seltskonnale väljakutse, et kuidas muuta kõle, must kuup intiimseks, turvaliseks ja rahulikuks mängupaigaks nii näitlejate kui ka publiku jaoks."

Margus Mikomägi kommenteeris, et etendus "Vägi" oli tema jaoks teekond, rännak. Tema peas tekkis etendusega kokku sobiv mõttekäik:

"Eestlased on kogu aeg hajali elanud ja teekond ühest elupaigast teise on pikk. Teekäija saab mõelda. Kui teekäija sattus külla, võõrasse kohta, siis teekäija käest ei hakatud kohe pärima, kes sa oled või miks sa siia tulid, vaid ta lubati tuppa, anti talle juua, anti talle süüa. Selle tähendus on: siis hakkame küsima, kui hing järgi jõuab."

Mikomägi lisas, et temale oli meeltmööda, et "Vägi" ei ole lahendatud traditsiooniliselt. See, et publik saab pikali heita, on tema sõnul Ivar Põllu mõnus mõttevään.
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri