Õpetajate Leht. Gümnasistidega Tartu Uude Teatrisse

Õpetajate Leht, 09.01.2024


Tartu Uuel Teatril on äsja alanud aasta alguse repertuaari kogunenud mitu lavastust, mis sobivad just gümnasistidele. Et paljusid neist mängime viimaseid kordi, on paslik neid taas kord meelde tuletada.

Jaanuaris on viimaseid kordi laval Reimo Sagori lavastus „Vaba(n)dus“ koostöös Vanemuise teatriga. Õpetaja Anna-Liisa Blaubrük soovitab Õpetajate Lehes: „„Vaba(n)dus“ on just see, mida riiklikes õppekavades nimetatakse läbivate teemade käsitlemiseks. Gümnasist saab näidendist ainest nii vabaduse, piiride, piiramise kui vabandamise üle mõtisklemiseks. Aga ka selle üle, kus on piir, millest alates ta ei tunne end vabalt.“ Laval on Grete Jürgenson, Martin Kork, Maarja Johanna Mägi ja Veiko Porkanen.

Veebruari esimeses pooles rändame müstilisele läänenabale, kus toimub Martin Korgi lavastuse „Kauboid ja vampiirid“ tegevus. Tegu on märuliga, kus oma lõputu elu päevi maha joova vampiiri maailmalõpukõrtsi satuvad neli kauboid. Keerulisemate eksistentsiaalsete teemade humoorikas käsitlemine teeb lavastuse sobilikuks ka põhikooliealistele. Laval on Martin Kork, Hardi Möller, Mark Erik Savi ja Erik Richard Salumäe.

Veebruari keskpaigas etendub kolmel õhtul Kirill Havanski „Mis saab siis, kui meid enam ei ole?“. See on lugu igatsusest millegi olulise järele, mis on saamata, ning leinast ja kaotusega leppimisest. Lavastus esitab küsimusi, millega iga noor inimene ellu astudes silmitsi seisab. Laval on Grete Jürgenson, Ekke Hekles, Kirill Havanski, Maria Paiste ja Johannes Richard Sepping.

Märtsis, aprillis ja mais mängime Renate Keerdi lavastust „Päva lõpuks, kiigu“. Näitlejaid on laval terve EMTA lavakunstikooli XXXI lennu jagu, 16 tudengit. Renate lavastusi kirjeldab kirjeldamatus, nii et ütleme vaid, et see põimib elu absurdsuse ja efektse füüsilise liikumise. Lavastus on eriti sobilik neile, kes soovivad sissevaadet lavaka tegemistesse. Et lend on kooli lõpetamas, toimuvad etendused vaid väljakuulutatud kuupäevadel Tartus ja Tallinnas.

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri