MIKIVERI TAGI: etendused Tallinnas Vabas Lavas sel ja järgmisel nädalal

MIKIVERI TAGI


Loe, vaata, kuula lavastuse kaja

Laval PEETER SAUTER ja ÜLO VIHMA
Lavastaja IVAR PÕLLU
Kunstnik KRISTIINA PÕLLU
Valguskunstnik PRIIDU ADLAS

Janar Ala (Postimees): Teostus märgib samuti teatavat juhuslikkust ja see sobib ju hästi. Sauter ja Vihma pole sätitud mängima mitte lavale, vaid tribüüni taha, sest nad on mingis mõttes juhuslikud karakterid, need, kellest ei saanud sellisel kujul asja, nemad kui eesti teatri ääremärkused, selle Rosencrantz ja Guildernstern. Ainus kord, räägib Sauter, kui ta suurele lavale oleks sattunud, oli ta hiilimas läbi pimeduse ja astus kogemata Ita Everile selga. Lavaline kokkupuude eesti teatri suure narratiiviga oli siinkohal selline.

Veiko Märka (Eesti Päevaleht): Lavastuse käivitav jõud on lihtne. Stanislavski lemmikõpilane oli Maria Knebel. Knebeli lemmikõpilane oli Voldemar Panso. Panso lemmik oli Mikk Mikiver. Mikiveri lemmikõpilane oli Peeter Sauter. Ja edasi tuleb tühjus, sest Sauteril ühtegi õpilast pole.
Pealtnäha traagiline süžee omandab lavastuses siiski pigem koomilise varjundi. Selle tipuks on Sauteri jabur soov lavastada uuesti teatrikooli 11. lennu diplomilavastus „Pilvede värvid”, mille Draamateater neilt omal ajal ära kiskus ja pani peaosadesse hoopis Ita Everi ja Rein Areni. „Kas mõnel kursusel on veel halvemini läinud kui meil?” küsib Sauter retooriliselt. Näidend paneb uskuma, et ei ole. Üldse domineerib näidendis 11. lennu lõpetajate, eriti Sauteri enda saatus, mitte selle juhataja Mikk Mikiveri isikulugu. Seegi seik, et lõpetamisaasta langes kokku George Orwelli ulmeromaani „1984” pealkirjaga, omandab lavastuses märgilise tähenduse

Jürgen Rooste (kultuur.err.ee): Peeter Sauter ja Ülo Vihma mängisid laval „iseend“, rääkisid Mikk Mikiverist hemingwaylikult, paljugi jäi varjatuks. Mängisid säravalt – „Mikiveri tagi“ on seni tänavu üks parimaid lavastusi.

Tambet Kaugema (Sirp): Kui sotsiaalministeerium plaanib eakate tööturule kaasamise programmiga jõudsamalt edasi minna, siis mõne aja pärast vaataksin XI lennu teatrist praeguseks kõrvale astunud näitlejaid mõnes lavastuses heal meelel veelgi.

Piletid müügil Piletilevis ja Piletimaailmas
Hind: 15/11€

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri