Kuulutaja: BALTOSCANDALIL NÄEB FÜÜSILISE TEATRI TIPPLAVASTUST “PÕLETATUD VÄLJADE HURMAA”

Kuulutaja, Tõnu Lilleorg, 1.07.2016

Järgmise nädala kolmapäeval algav järjekordne etenduskunstide festival paneb Rakvere teatrielu kiiremas rütmis tuksuma. Kuni pühapäeva esimeste tundideni kestval teatripeol näeb Euroopa popima etenduskunsti kõrval ka kahte eesti lavastust.

Kodumaise füüsilise ja tantsulise teatri lavastuse “Põletatud väljade hurmaa” autor on koreograaf Renate Keerd. Lavastuses astuvad publiku ette kaks nais- ja üks meesetendaja, et kehtestada laval omanäoline maailm (fotol). Autor ammutas lavateose loomisel inspiratsiooni elulistest situatsioonidest ja enda sisekosmosest. Lavastus esietendus mullu märtsis ja sõnu selles ei tarvitata.

Filmirežissöörid Katrin ja Andres Maimik kirjutasid pärast lavastuse vaatamist, et etendus annab võimaluse igapäevaelu taak turjalt heita, koos etendajatega mõttes kaasa mürgeldada ja kogeda kehalisse ekstaasi põgenemist, pärast mida on argielus lihtsam edasi toimetada.

Keerd on varem selgitanud, et tema lavastuste süzheed on mitmetasandilised ja võrreldavad poeesiaga, mida publik saab vabalt tõlgendada. “Kes mida ära tabab või ära tabada tahab. Leian, et pidepunkte pole vaja anda. Fantaasia ja intellekti teineteist täiendav liit tuleb valla lasta ja ka enda sisetunnet usaldada. Eksimisvõimalus praktiliselt puudub,” ütles ta.

Paljud nende seast, kes on “Põletatud väljade hurmaad” näinud, peavad seda tükki lausa akrobaatiliseks. Keerdi sõnul motiveerib teda lavastuste loomisel soov näidata eneseväljenduse võimalusi läbi liikumise ja väljuda igapäevasest mugavustsoonist, mis on ka igapäevaelus kõigile kasulik oskus.

“Mulle on oluline, et meil oleks erinevat teatrit, üleüldse kunsti. See teebki asja põnevaks. Iseenesest võib ju terve elu ühte putru süüa, aga mitmekülgne toitumine on kuidagi rikkalikum, ja lõppkokkuvõttes ka tervislikum,” ütles Renate Keerd.

Lehe trükkimineku ajal oli veel saada pileteid festivali mõnele etendusele, kogu vajaliku info leiab festivali kodulehelt baltoscandal.ee.

Tõnu Lilleorg
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri