Kultuuriportaal: Urmas Vadi lavastab Tartus "Emmanuelle'i"

Kultuur.err, 21.02.2018

17. märtsil esietendub Tartu Uues Teatris Urmas Vadi autorilavastus “Emmanuelle’i jälgedes. Ahistamise ABC”. Laval Maarja Jakobson, Helgur Rosenthal ja Peeter Rästas (Rakvere Teater). Lavastuse kunstnik on Laura Pählapuu ning valguskunstnik Priidu Adlas.

Lavastuse lähtepunktiks on võetud 1974. aasta kultuslik erootikafilm “Emmanuelle”. Nõukogude tsensuuriga kultuuriruumis elavate Eesti vaatajateni jõudis vabameelne film tänu Soome Televisioonile alles 80ndate lõpus. Lavastuse peategelased on otsimas Emmanuelle’i, sattudes oma teekonnal silmitsi erinevate ahistamisjuhtumitega.

Kui aastal 1987 näitas Soome televisioon filmi Emmanuelle, sõitis pool Eestist Tallinna seda vaatama, nagu laulupeole. Tõusis plahvatuslikult eestlaste iive, me saime aimu erootikast, kuid paljugi on jäänud veel arusaamatuks. Soomlased küll näitasid meile seda ilu, õrnust ja veetlust, aga ei andnud juhiseid, kuidas selleni jõuda. Kui me püüame kõige selle järgi haarata, on korraga kõik vale ja õhus levib vaid ebaadekvaatsuse vaim.

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri