Kultuuriportaal: Tartus etenduvad eriprogrammi raames Renate Keerdi füüsilise teatri lavastused

ERRi Kultuuriportaal, 12.11.2018

Tartu Uues Teatris saab novembris ja detsembris näha äsja Venemaa mõjukaima teatripreemia Kuldse Maski nominendiks nimetatud lavastaja Renate Keerdi kolme füüsilise teatri lavastust.

Lavastaja Renate Keerd pälvis Kuldse Maski nominatsioonid sel suvel Moskvas rahvusvahelisel Forma Festivalil etendunud lavastuse "Run" eest. Keerd nomineeriti Kuldsele Maski preemiale parima balleti ning kaasaegse tantsu lavastuse ja parima koreograafi kategoorias.

Kuldse Maski preemia on Venemaa suurim ja mõjukaim teatripreemia, mille nominendid valiti välja 1093 lavastuse seast – draamateatrite ja nukuteatrite eksperdid tegid valiku 791 lavastuse hulgast ning muusika ja tantsuteatrite eksperdid 302 lavastuse hulgast, mis etendusid Moskvas, Peterburis ja enam kui sajas Venemaa linnas. Kuldse Maski preemiate üleandmine toimub 27. märtsil, Moskva Suures Teatris. Kõiki nominente saab näha siit.

Tartu Uues Teatris toimub novembri lõpus ja detsembris alguses Renate Keerdi eriprogramm, mille käigus saab näha kolme olulist ja eriilmelist lavastust. Programmis on Renate Keerdi esimene lavastus Tartus, "PURE MIND", mis esietendus Tartu Uues Teatris 2013. aasta septembris. Lavastus on Uue Teatri mängukavas seniajani, on osalenud mitmetel festivalidel ja võitnud auhindu. Renate Keerdi füüsilise teatri lavastustest on saanud omaette kaubamärk ja ehk isegi teatristiil, kuid ometi suudab lavastaja iga uue lavastusega üllatada. Kavas on veel Von Krahli Teatris välja tulnud "Vaimukuskuss" ning värskeim töö Uues Teatris "Tahe". Viimati nimetatud lavastuste eest pälvis Keerd ka 2018. aasta Eesti teatri aastaauhindade etenduskunstide ühisauhinna laureaadi tiitli. Etendusi saab näha 24. novembrist – 9. detsembrini Tartu Uues Teatris.


PURE MIND / Tartu Uus Teater
laval Kompanii Nii
24+25+26 november 19.00

VAIMUKUSKUSS / Von Krahli Teater
laval Kait Kall, Karl-Andreas Kalmet, Märt Pius, Priit Pius
1+2+3 detsember 19.00

TAHE / Tartu Uus Teater
laval Kompanii Nii
7+8+9 detsember 19.00

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri