Kultuuriportaal: "Kremli ööbikuid" käis vaatamas üle 23 300 inimese

ERRi kultuuriportaal, Anette Parksepp, 23.08.2018

Kolmapäeval lavastus Narvas Kreenholmi manufaktuuris "Kremli ööbikute" viimane lisaetendus. Kokku käis Tartu Uue teatri lavastust vaatamas üle 23 300 inimese. 

"See oli enam kui ootuspärane: esialgu prognoosisime anda kaheksa etendust kuni 16 000 huvilisele," rääkis Tartu Uue Teatri juht Raul Oreškin. "Maikuuks oli selge, et tuleb anda kaks lisaetendust ning juunis panime müüki kolmandagi lisaetenduse, mis kõik said esietenduse ajaks välja müüdud."

Koos eelesietendusega esitas teater "Kremli ööbikuid" niisiis 12 korda. Igalt ostetud piletilt läks kümme eurot fondi, millega teater soovib välja osta Laial tänaval asuva hoone, kus nad tegutsevad praegu rentnikuna.

Praeguseks on koos 92 protsenti majaostu eelarvest. Lisaks jätkub raamatu "TUT10: unistused, prügi ja ajalugu" müük ning suurema toetusega on võimalik osta endale Tartu Uue Teatri kodusaali nimeline tool – ka nende tulu investeerib teater hoone ostu.

Oreškin rääkis, et Uus Teater soovib maja pärast väljaostmist pisut kohendada, et see vastaks paremini teatritegemise vajadustele. Sealhulgas on plaanis ehitada pööningule proovisaal, parandada majasisest logistikat ja laiendada ruumiprogrammi.

Pragu valmistab teater ette arhitektuurikonkurssi, et leida parim lahendus teatrimaja juurdeehituseks. Pärast seda algab projekteerimine ja ehitusega seotud lubade hankimine ning kui ehituseks vajalik raha on koos, saab juurdeehitusega alustada 2020.—2021. aastal, ütles teatrijuht.

"Tartu Uuel Teatril on kümne aastaga tekkinud kogemus ja teadmine, kuidas ka kõige hullumeelsemaid lavastusi välja tuua nõnda, et neile tekiks majanduslik kate. Seda tahamegi teistega jagada ja ulatada abikäe neile, kes põlevad soovist teatrit teha, aga kel pole jaksu või oskusi oma ideedele finantsilist- või administreerivat tuge leida," lisas Oreškin teatri senise ja edasise tegevuspõhimõtte kohta.


Toimetaja: Anette Parksepp

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri