Kadri Karro: Areeni tulevikutäht Jaanika Arum üksi laval

Eesti Ekspress, 8.04.2015
Sel pühapäeval, 12. aprillil esietendub Tartu Uues Teatris Jaanika ­Arumi soololavastus “kokku • kukkumise • hetk”. Tegemist on teatri kevadhooaja viimase uuslavastusega.


Jaanika Arum, kes tähistab 21. aprillil oma 28. sünnipäeva, rääkis aasta algul Areeni tulevikutähtede erinumbris ­Andra Teedele antud intervjuus, et kevadine monotükk on “minu üks südameasi, lavastus, mille sisu võib olla praegu veel saladus”.

Lavastuse “kokku • kukkumise • hetk” puhul on tegemist pooldokumentaalse lavastusega, mille sisuks on näitlejanna intervjuud emadega. “Need on need emad, kes jalutavad minust tänaval, Säästumarketis, bussipeatuses mööda,” ütleb Jaanika ise.

Sooloetenduse lavastaja on ­Loore Martma, dramaturg on Tõnis ­Parksepp ja lavastuse koreograafia autor on ­Krista Köster. Lavastuse stsenograaf on Jo Nurm, kelle käe alt tulevad ka “kokku • kukkumise • hetke” kostüümid.

“Suurim oskus on tabada elust neid hetki, mil sa vaatad tõtt iseendaga. Kas või siis, kui oled vastamisi võõra naisega, kes räägib sulle – nii siiralt ja otsekoheselt, kui ta oskab – oma loo,” seisab lavastuse pressitekstis. Küsin Jaanikalt, mida ta näeb, kui ta iseendaga tõtt vaatab. “Eelkõige näen, kui raske on iseendale otsa vaadata. Aga mida raskem, seda vajalikum see on,” räägib Jaanika.

2014. aastal EMTA Lavakunstikooli 26. lennu lõpetanud Jaanika asus samal aastal tööle Vanemuise teatrisse ja pälvis kohe oma esimese rolli eest lavastuses “Armastan! Armastan! Armastan!” Vanemuise draamatrupi kolleegipreemia parima naispeaosa eest.

Paljudele on Jaanika Arum tuttav ­Veiko Õunpuu filmist “Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest” (2013), kus tema kanda oli üks peaosi. Juba sel kevadel algavad noorel näitlejal paralleelselt veel kahe filmi võtted. Tal on rollid Valentin Kuigi ja Manfred Vainokivi filmis “Perekonnavaled” ning Anu Auni linateoses “Polaarpoiss”.

Pühapäeval esietenduvas lavastuses “kokku • kukkumise • hetk” on koos Jaanikaga laval ansamblist Odd Hugo tuntud muusikud Rando Kruus ja Oliver Vare, kes on loonud lavastusele ka muusika. Lisaks Tartu Uuele Teatrile on Arumi soolot võimalik näha ka Tallinnas – 19. ja 20. aprillil Kanuti Gildi SAALis.
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri