Jänes Villu investeeris Tartu Uue Teatri nimelisse tooli

tartu.ee / uudised, 31.01.2018

Tartu Uuel Teatril on 10. juubelihooaja vältel käimas ühisrahastuskampaania, mille abil teater soovib ära osta Laial tänaval asuva hoone.

Hoones on teater viimased 5 aastat rentnikena tegutsenud. Praeguseks hetkeks on Tartu linna, Kultuuriministeeriumi, erasektori ja teatri sõprade abil kokku kogutud juba 173 264 eurot ehk 51% vajaminevast summast.

Eesti kultuurivaldkonna suurima ühisrahastuskampaania üks viimastest annetejatest oli üsna harukordselt hoopis neljajalgne. Supilinnas elav küülik Villu Kask ostis endale nimelise tooli. Jänese pereliikmed Erni Kask ja Kaia Patune kommenteerivad: “Olles kasvanud etenduskunstnike peres, on jänes Villu juba sünnist saati olnud väga kunstilembene. Ta otsustas Tartu Uuele Teatrile annetuse teha kohe, kui kampaaniast kuulis. Oma väga tagasihoidliku loomuse tõttu jänes Villu ilmselt ise etendustele ei jõua, küll aga saadab sinna teised pereliikmed. Ars longa, vita brevis.”

Kampaania kestab augusti lõpuni ning kokku loodetakse koguda 350 000€. Teatrimaja ostu saab toetada nimelise tooli ja Uue Teatri juubeliraamatu ostmisega. Samuti aitavad majaostule kaasa Narvas Kreenholmis toimuva suurlavastuse “Kremli ööbikud” piletiostjad, kuna piletihinnast 10€ läheb majaostu kassasse.

Loe kampaania kohta rohkem – www.teatrikeskus.eeJaga

Vaata lisaks

Registreeri