Intervjuu: Kaks Pead - uus teatraalne muusikaalgatus

[caption id="attachment_1056" align="aligncenter" width="595"]Kaks Pead - Madis Mäeorg ja Veiko Porkanen Kaks Pead - Madis Mäeorg ja Veiko Porkanen[/caption]

kultuur.err, Liisa Pool, 19.09.2014


Täna esietendub Tartu Uues Teatris Tormi Toropi lavastus „Tõde ei anta kellelegi andeks“.


Lavastuse taustaks on Milli Vanilli duo lugu. Tegemist oli 1980ndate lõpus ja 1990ndate alguses tegutsenud pop/tantsubändiga, mis loodi produtsent Frank Fariani poolt Münchenis Saksamaal. Nende debüütalbum „Girl You Know It’s True“ saavutas kiiresti rahvusvahelise edu ja aastal 1990 sai Milli Vanilli parima uue tulijana Grammy.

Vahetult pärast seda tuli aga välja, et bändiliikmed Fab Morian ja Rob Pilatus polnud mitte ühtegi nooti oma debüütalbumil ise laulnud. Järgnes skandaal ning Grammy tagastamine…

Lavastuses on märkimisväärne osa just liikumisel ja muusikal. Muusikal koguni sedavõrd, et näitlejad Madis Mäeorg ja Veiko Porkanen lõid prooviprotsessi käigus bändi nimega Kaks Pead, mille esimene muusikavideo võeti ühiselt trupi kaasabil üles.

Liisa Pool esitas Madis Mäeorule ja Veiko Porkanenile päris mitu küsimust.

Hiljuti avaldati teie esimene muusikavideo ja koos sellega uudis, et olete asunud bändi tegema. Kuidas sündis selline idee?

Veiko Porkanen: Oleme viimasel ajal kõvasti uue lavastuse jaoks proove teinud ning selle käigus tekkis mõte, et paneme Madisega pead kokku ja teeme bändi.
Madis Mäeorg: Läksime õhtul pärast proovi alla kostüümilattu, sest seal oli hea vaikne ja hakkasime katsetama.
Veiko: Jah, seal oli üks klaver, mida me klimberdasime. Peagi tuli päris hea biit taha ja laul hakkas ka kui iseenesest tulema.

Millised on teie eelnevad kokkupuuted muusikaga?

Veiko: Ma olen keskkooli ajal kooris laulnud. Lavakunstikoolis olen soololaulu õppinud ja ansamblis laulnud. Sellega kogemus seni piirdubki. Muidu naudin muusikat väga. Laulmine on päris suur julgustükk. Selleks, et avalikult üksinda laulda tuleb endalt mingid kaitsekihid maha võtta. See on üks kõige hapram olek üldse, kus inimesed mind näha võivad.
Madis: Mul on muusikaga hea suhe. Enne teatrikooli tegin sõpradega bändi ja mängisin samuti kooli ajal erinevates koosseisudes. Meil olid Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 8. lennus ehk Von Krahli kursusel koos väga musikaalsed inimesed, kes mängisid mitmesuguseid instrumente. Oli ka lavastusi, kus kasutasime pille.

Milliseid pille te mängite?

Veiko: Veidi klaverit ja parmupilli.
Madis: Kitarri ja ukulelet, basskitarri samuti.
Veiko: Ostsin endale just hiljuti kitarri, aga see on jäänud hetkel lavastuse tõttu soiku. Kohe kui esikas ära on, võtan pilli uuesti kätte ja hakkan duure õppima.

Miks teil selline bändinimi on – Kaks Pead?

Madis: Panime kostüümilaos kaks pead kokku ja nii see sündis.

Kas see on kuidagi mõjutatud ka eesti bändist nimega 3Pead?

Veiko: Ei, ma ei usu. Kolm pead kokku panna oleks liialt keeruline. Kaks pead on hea tandem.
Madis: Lihtsuses peitub võlu.
Veiko: Täpselt, et üksinda ei saa, aga kaksinda juba saab.

Kes on teie muusikalised mõjutajad?

Veiko: Eks seda 80.-90. aastate popmuusikat ole eriti kuulatud. Lapsepõlvest meenub saade „Seitse vaprat“, mida sai tihedalt vaadatud. Sealt ammutasime inspiratsiooni ka tantsuliigutusteks.
Madis: Jaa, 2 Quick Start ja Black Velvet.
Veiko: Ning eks see Milli Vanilligi kuulu sinna ritta.

Kas teilt võib oodata siis pigem retro vibe’iga muusikat?
Veiko: Aga küll seda kõike jõuab, praegu üritame Kahe Peaga hakkama saada.
Madis: Just – kuidas saavutada sellise muusikastiiliga täielikku kontakti. Kuidas võtta sellest viimast, et anda seda publikumile edasi.

Mis keeles muusikat te teha plaanite?
Veiko: Esimene laul on meil eesti keeles, kuid meil on plaanis ka paar ingliskeelset pala.
Madis: Plaanis oleks teha üks lugu mitmes erinevas keeles, nii saaks ehk kergemini oma loomingut massidesse viia.

Kas plaanite hakatagi covereid tegema või teete ikkagi oma muusikat?
Veiko: See cover on lihtsalt kõige kergem viis turule tulekuks ja alguses sai see laul vaid lavastuse jaoks tehtud.

Kes teile sõnu kirjutab?
Madis: Tõnis Parksepp tegi praegu otsa lahti ja kirjutas „Girl You Know It’s True“ hitist inspireerituna esimese loo sõnad. Eks seda ole näha, kuidas minema hakkab. Ehk Tõnis kirjutab edasi.
Veiko: Ega ei tea kunagi, võib-olla imeme ise ka midagi head pastakast välja.

Kas teie uus bänditegemine teatritööd segama ei hakka?
Madis: Kindlasti ei hakka.
Veiko: Ei usu, et hakkab. Oleneb tegelikult, kui hästi meil minema hakkab. Eks prioriteedid tuleb enda jaoks paika seada. Praegu veel ei karda. Oleme aktiivsed mitmel rindel ja kütame nii kuis jaksame. Öösiti muidugi magamiseks palju aega ei jää.

Millal võib oodata esimest kontserti ja millised on edasised plaanid?
Veiko: Vaatame, kuidas läheb. Päris ühe looga ei tahaks ju ka peale lennata, materjalikogumine võtab aga aega. Kuna me enne ikkagi sellisel moel laulnud ei ole, siis ebakindlus on veel suur. See ei ole ju laval tekstiandmine nagu teatris, vaid siin on hoopis teistsugune taust. See vajab veel harjumist. Esimene kontsert on mõnes mõttes juba reedel, 19. septembril, kui on „Tõde ei anta kellelegi andeks“ esietendus. Ausalt öeldes – kuigi meil mõlemal oli bändi tegemise soov juba pikemalt peas tiksunud, saab alles tänu lavastusele see lõpuks teoks. Eks muud kontserdid lisandu hiljem.
Madis: Praegu me saame nii-öelda sahtlist välja tulla. Võib isegi öelda, et kostüümilaost.

Video:

 
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri