Võidukas Tartu Uus teater mängib ka Tallinnas

Linnaleht, 5. aprill 2013

Teatripäeval suure tunnustuse saanud Tartu Uuel teatril on kuu lõpus esietendumas uuslavastus "Keskea rõõmud", lisaks sõidab teater külla ka pealinna.

Pärnus Endlas teatri aastaauhindade jagamise tseremoonial kandideeris Tartu Uus teater sel aastal preemiale lausa viies kategoorias: aasta lavastus („Vanemuise biitlid”; autor-lavastaja Ivar Põllu, kunstnik Kristiina Põllu, valguskunstnik Rene Liivamägi), aasta lavastaja (Ivar Põllu lavastusega „Vanemuise biitlid”), aasta kunstnik (Kristiina Põllu lavastuste „Naised valitsevad maailma ehk Opus Geographicum” ja „Vanemuise biitlid ” kujundusega), Salme Reegi nimeline auhind (Kristel Leesmendi ja Siim Angerpiku lavastaja- ja näitlejatööd lavastuses „Hans ja Grete …”) ning algupärase dramaturgia auhind (Ivar Põllu „Vanemuise biitlite” eest). Ivar Põllu sai aastaauhindade jagamisel aasta lavastaja ning Kristiina Põllu aasta kunstniku preemia.
Ivar ja Kristiina Põllu koostöös on valminud ka viimaseid kordi Tartus mängitav „Autori surm”, mille keskmes on Raimond Valgre ja tema elamata elud.
Selle kuu lõpus esietendub juba uuslavastus „Keskea rõõmud”, mida on võimalik näha ka pealinnas. 23.–29. aprillini gastroleerib Tartu Uus teater Tallinnas Kanuti gildi saalis, kus on kavas „Keskea rõõmud”, laste varjuteatri lavastus „Hans ja Grete …” ning „Vanemuise biitlid”.

„Autori surm” Tartu Uues teatris veel 5., 6. ja 7. aprillil kell 19
„Keskea rõõmud” Tallinnas Kanuti gildi saalis 25. ja 26. aprillil kell 19.30
„Hans ja Grete …” Kanuti gildi saalis 23. aprillil kell 11, 13, 19.30 ning 24. aprillil kell 11, 13
„Vanemuise biitlid” Kanuti gildi saalis 28. ja 29. aprillil kell 19.30

 

 
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri