Hommik Anuga: Külas Märt Avandi ja Robert Linna

ETV, Hommik Anuga, 20.05.2018

Vaata videolõiku siit 

Sel suvel muutub Narvas Kreenholmi saarel asuv suur kompeks teatrimajaks, kus 10. augustil jõuab vaatajate ette Tartu Uue Teatri suvelavastus "Kremli ööbikud". Saates "Hommik Anuga" olid külas Jaak Joalat kehastav Märt Avandi ja lavastuses osaleva ansambli Lexsoul Dancemachine'i solist Robert Linna, kes lavastuses ka mitmetes rollides näitlejana kaasa teeb.

Saates kanti ette ka Jaak Joala lugusid. "Alles eile sain bändiga kokku ja ma täiesti mõnulesin ja lõbutsesin, niivõrd äge bänd," kiitis Avandi Lexsoul Dancemachine'i.

"Märt võtab su koha ära, Robert," märkis saatejuht Anu Välba.

"Mul ei ole midagi selle vastu," naeris Robert Linna. "Oli lust teha koos inimesega, kes on ette valmistanud ja hakkab helisema kohe."

Robert lisas, et Joala Avandis on juba sündimas. "Eemalt vaadates see kerge muie ja pilk silmis ja mingid šnitid tulevad esile," ütles ta. "Kulmud!" täiendas Märt Avandi.

"Ta tuleb iseenesest," kommenteeris Avandi. "Jaak Joala pilt on meil ju kõigil silme ees ja kui sa hakkad tema lugusid laulma, siis see nägu tuleb."

Avandi rääkis, et parodeerida ta ei kavatse, aga mingit šnitti tuleb võtta.

Anu Välba viis Linnale ja Avandile läbi ka väikse viktoriini, kus muuhulgas tuli ära arvata, millised autogrammid kuuluvad Jaak Joalale ja millised mitte. Kaks lauale lööduist oli Joala omal ajal andnud "Hommik Anuga" toimetajale Ulvi Pihelile.

Lavastusest "Kremli ööbik" tulevad esile ka nukramad noodid. Avandi mainis, et elu lõpupoole oli Jaak Joala kurb, solvunud ja väsinud mees ja tal oli selleks põhjust.

"Ei tahakski ette kujutada seda tunnet, et oled kogu aeg sadadest inimestest ümbritsetud ja ühel hetkel avastad, et sa oled täiesti üksi."

Vaadake kogu intervjuud, Jaak Joala laulukatkeid ja viktoriini lisatud videost.

Toimetaja: Valner Valme
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri