ERRi kultuuriportaal: Tartu Uus Teater läheb anatoomikumi

ERRi Kultuuriportaal, 30.10.2018

2. novembril esietendub Tartu Uue Teatri 11. hooaja avalavastus "UNUSTA/UNISTA". Lavastus sünnib koostöös TÜ Psühholoogia Instituudiga ning etendub TÜ Uue Anatoomikumi ringauditooriumis.


Näitekirjanik Jim Ashilevi on saanud näidendi kirjutamisel inspiratsiooni lavastuse toimumispaigast Uuest Anatoomikumist, kus 130 aastat tagasi loodi esimene eksperimentaalpsühholoogia laboratoorium. Tartu Uue Teatri lavastus pakub võimaliku pildi eksperimentaalpsühholoogia lähitulevikust.

Jim Ashilevi avab näidendi tagamaid: "Kui ma 14 aastat tagasi kirjutasin oma esimese näidendi "Nagu poisid vihma käes" arvasin, et sealse psühhoneuroloogiahaigla veidrad protseduurid on selgelt üle võlli jaburad. Kogudes nüüd käesoleva aasta suvel materjali "UNUSTA/UNISTA" jaoks avastasin, et eksperimentaalpsühholoogias on aegade jooksul proovitud kummalisemaidki ravimeetodeid.

Psühhopaate on lukustatud nädalateks ühte tuppa, et nad saaksid olla ise üksteise terapeudid, neile on antud meeletutes kogustes LSD-d ja toidetud kõrte kaudu, mis seintest läbi torgatud. Reaalsus on väljamõeldisest alati kummalisem. Ma usun, et inimene jääbki endale saladuseks, aga kuidagi me peame ju end ravima. "UNUSTA/UNISTA" pakub välja ühe üsna tõenäolise lahenduse, mis juba lähitulevikus võib saada tavapraktikaks."

"UNUSTA/UNISTA" lavastaja on Ingmar Jõela, kunstnik on Nele Sooväli, helikunstnik on Sander Mölder ja videokunstnikud on Gabriela Liivamägi ja Oskar Aitaja. Lavastuses mängivad möödunud kevadel lavakunstikooli 28. lennu lõpetanud näitlejad Steffi Pähn, Nils Mattias Steinberg, Jane Napp, Markus Truup, Johan Elm ja Jaanus Nuutre.

Lavastust mängitakse TÜ Uue Anatoomikumi ringauditooriumis (aadressil Näituse 2) 2., 4., 9. ja 10. novembril ning kuus korda detsembris. Lavastus ei ole soovitatav alla 14aastastele.

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri