ERR Kultuuriportaal. Järgmine sajandi lugu etendub rongis ja jaamas

ERR Kultuuriportaal. 1.11.2017
Vabariigi 100. sünnipäeva raames toimuv Eesti teatrite ühisprojekt “Sajandi lugu” viib novembris publiku Teise maailmasõja ja ränkade reetmiste kümnendisse – etendub Von Krahli Teatri ja Tartu Uue Teatri ühislavastus “BB ilmub öösel”.

Mati Undi romaanil “Brecht ilmub öösel” ja dokumentaalmaterjalidel põhinev lavastus ei püsi ühes saalis, vaid toob Tartu ja Tallinna publiku rongiga kokku Tapale, mis tähtsa raudteesõlme ja suure sõjaväeosana sümboliseeris nõukogude ajal tihti okupatsioonivõimu Eestis. Täna on Tapa täpselt Von Krahli Teatri ja Tartu Uue Teatri vahelise vahemaa keskpunktis.

Me teame, kuidas eestlane näeb 1940. aastate käänakuid, raskusi ja iket. Kuidas näeb seda aga Euroopa intellektuaal, kes põgeneb natside eest? Kuidas näeb seda eesti päritolu Soome kirjanik, kommunistist mõisaproua?

Väljumisel Tallinnast on etenduse alguspunkt Balti jaam ja väljumise Tartust Tartu rongijaam. Pärast etendust toovad Elroni rongid publiku kodulinnadesse tagasi.

Laval näitleja Robert Annus, Maarja Jakobson, Henrik Kalmet, Kristel Leesmend, Maarja Mitt, Tõnis Niinemets. "BB ilmub öösel" lavastasid Ivar Põllu ja Mart Koldits. Kunstnik Kristiina Põllu. Valguskunstnik Rene Liivamägi Ugalast. Videokunstnik Mikk-Mait Kivi.Jaga

Vaata lisaks

Registreeri