Eesti Päevaleht/Kultuuribiit: Renate Keerd

Eesti Päevaleht, Kultuuribiit, 29.11.2019

KULTUURIBIIT | Lavastaja ja koreograafi Renate Keerdi playlist

Kultuuribiidis jagab seekord muusikasoovitusi vabakutseline lavastaja ja koreograaf Renate Keerd, kes esitleb täna Tallinna kunstihoones koos kunstnik Flo Kasearuga ühistööd Tallinna koostööprojekti “Ruumitud keha(d)” raames.

Keerd ja Kasearu esitlevad oma ühistööd täna õhtul kell 20:00 tallinna kunstihoones. Loe lähemalt projekti kohta siit.

Lisaks jõuab detsembris Tallinnase Renate Keerdi uuslavastus LÄVI, mis on ühtlasi viies Keerdi lavastus Tartu Uues Teatris. Keerdile on iseloomulik, et ta ei anna publikule enne saalitulekut algava kohta just palju vihjeid. Pealkiri ongi ainus vihje, vihje iseeneses. Etendused toimuvad 16., 17. ja 18. detsembril Kanuti Gildi SAALis ja 16., 17., 18. ja 19 jaanuaril Tartu Uues Teatris. Loe lähemalt siit.

Oma muusikavaliku kohta ütleb Renate Keerd nii:
"Sedapuhku avan oma playlisti Vene rokkbändi Akvarium looga “Город Золотой”, mis on esindatud ka filmiklassikasse kuuluva meistriteose "ACCA" soundtrackil. Mind tutvustas nende loominguga ja ühtlasi ka kinkis mu elu esimese Akvariumi kasseti nüüdseks juba teispoolsuse radadel seiklev sõber Erki. Ta rääkis nii vaimustunult, kuidas ostis selle Balti jaama putkast ja suutis kogu sellest putka- ja jaamamelust luua niivõrd värvika ja kaasahaarava pildi, et toona, aastal 1996 Pärnu koolitüdrukuna unistasin, et tahaks ka kunagi seda imelist Balti jaama vaimuõhku nuusutama minna. Ja ma ei pidanud pettuma – elu ongi mind Tallinnasse lennutanud ja ma jätkuvalt avastan ja harutan seda Erki poolt kirjeldatud maagilis-poeetilist jaamaõhustikku ja selles ilmnevaid dramaturgilisi kvintessentse. Putkad võib ju lammutada, aga elukirmet juba niisama lihtsalt ära ei kaota. Ja film “АССА” on lihtsalt lummav. Esimest korda vaadates niitis jalust. Koos Grebenštšikovi helipuudutusega on see üks imetabane teos, mida olen mitmeid kordi vaadanud ja kuulanud ning teen seda edaspidigi. Kuna jutt tuli nüüd pikk, siis rohkem ei räägi, las muusika vestab".

Аквариум - Город Золотой (АССА)
Arthur Russell - This Is How We Walk On The Moon
Ants Saluraid – Õhulossid

EiK - Ilusti
Антоха МС - Время Ток
Imants Daksis - Ir baigi apjaust, ka esi šeit
David Lynch - Good Day Today
Mozart Parties - Where Has Everybody Gone?
Caribou - Melody Day (Four Tet Remix)
Stina Nordenstam – And She Closed Her Eyes

Kuula siit


Jaga

Vaata lisaks

Registreeri