Eesti Ekspress. Vinüülplaat Ants Laidami muusikaga jääb ilmumata

Eesti Ekspress, Teateid elust, 12.03.2024

Tartu Uus Teater kavatses seoses spordientusiastist ja autsaidermuusikust Ants Laidamist kõneleva lavastusega „Ants, Ants, Ants“ välja anda ka kogumikplaadi Laidami laluludega. Albumil pidi ilmuma ka autori tuntuim lugu „Sport, sport, sport“.

Teatri uudislavastuse prototüübiks olnud sadama- ja laotööline Laidam salvestas kodustes tingimustes sadu laule, mis levisid 00ndatel internetis ning tõid talle kultusartisti kuulsuse. 2005. aastal andis Laidam ka ühe kontserdi.

Plaat oli plaanitud ilmuma mikrotiraažis, seda tuli huvilistel ette tellida ning see tekitas Eesti vinüülikollektsionääride hulgas elavat huvi.

Õhtul enne teatritüki esietendust tuli sotsiaalmeedias avalikuks Ants Laidami vägivaldne eraelu. „Ta peksis lisaks oma naisele (keda ta ka korduvalt vägistas ja mida lapsed pealt pidid kuulma) kõiki oma lapsi, sealhulgas mistahes kätte juhtuvate esemetega – suuskade, toolide, laudadega, millest turritasid välja naelad, rihmapandlaga, triikrauaga,“ kirjutas kommunikatsioonikonsultant ja Laidami laste tuttav Dea Paraskevopoulos Facebookis.

Oma vägivallaga küllastatud lapsepõlvest kõneles ajakirjanduses ka Ants Laidami tütar.
Tartu Uues Teatris toimus küll 8. märtsil lavastuse esietendus, kuid järgmisel päeval teatas teater, et võtab tüki suure avaliku pahameele pärast kavast maha: „Paraku pole võimalik sellise taagaga lavastust sellisel kujul edasi mängida.“

Mõned päevad hiljem teavitas teater, et katkestatud on ka 17 lauluga kogumikalbumi välja andmine: „Seoses viimastel päevadel ilmnenud infoga Ants Laidami vägivaldsest käitumisest oma perekonnas, oleme otsustanud Ants Laidam LP vinüüliplaadi väljaandmise projekti peatada. Palun andke teada aadressil piletid@uusteater.ee, kas soovite vinüüli ostuks kulutatud raha tagasi või annetada see Naiste tugi- ja teabekeskusele.“
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri