AK: Tartu Uues teatris esietendus "Emmanuelle'i jälgedes. Ahistamise ABC"

ETV, Aktuaalne Kaamera, 17.03.2018

Tartu Uues teatris esietendus laupäeval Urmas Vadi autorilavastus "Emmanuelle'i jälgedes. Ahistamise ABC". Lavastuses tuuakse publiku ette erinevad ahistamisjuhtumid, mis on inspiratsiooni saanud Prantsuse kultuslikust erootikafilmist Emmanuelle.

Lavastaja Urmas Vadi sõnul toimub lavastuse tegevus ahistamispõrgus, kus sarnaselt Dante põrgule on samuti põrguringid. Ahistamispõrgu ringides on aga erinevad ahistamisjuhtumid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me tahaks seda teemat võimalikult laiaks tõmmata lavastuses, et ta pole mitte ainult, et suur paks mees näpistab noort tüdrukut tagumikust. Samas ei taha nagu seda teemat naeruvääristada, et teema on see väga oluline," rääkis Vadi.

Huumoriga vürtsitatud lavastuses käivad ahistamislugudest läbi ka ilmselt kõigile tuttavad tegelased.

"Seal on tõesti selline mütoloogiline pool olemas, seal on Kalevipoeg, kes on meie esiahistaja. Siis ühes põrguringis on näiteks Stalin ja Päts ehk siis selline ajalooline pool on olemas. Siis on sellist päevapoliitilist kommentaari, noh me teame, et hiljuti oli meie endisel peaministril oli probleeme Malaisias külmkappidega - me võtame tema juhtumi ka kätte ja proovime siis vaadata, mis seal täpselt juhtus," lausus ta veel.

Idee ahistamise teemal lavastus teha küpses Vadil peas juba paar aastat tagasi. Et see teema viimase aastaga eriti aktuaalseks on tõusnud, andis viimase tõuke.

"Arvestades seda, milline Urmas on, siis ilmselt oleks ka pisut varem seda lavastust tehes, kui teema ei olnud ühiskonnas nii aktuaalne, lähtunud eelkõige sellest isiklikust ja sellisest humoorikusest ja püüust üksteist mõista justnimelt püüust näidata, et me võime kõik olla sellest olukorras, kus me oleme nii ahistajad kui ahistatavad," kommenteeris osatäitja Maarja Jakobson.

"Emmanuelle'i jälgedes. Ahistamise ABC"-d mängitakse Tartu Uues Teatris.

Vaata saatelõiku siit
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri