AK: Tartu Uue Teatri ja G9 lavastuses saab publik olla ise peategelane

AK kultuuriuudised, 23.12.2018

Tartu Uus Teater ja labürintteatriühendus G9 toovad lavale Karl Ristikivi romaani "Hingede öö", milles publik saab ise olla lavastuse peategelane.

Lavastuse meeskonna sõnul on Ristikivi teos ideaalne sellise vormi katsetamiseks, kus iga vaataja saab olla peategelane ainult talle mängitavas etenduses ja liikuda läbi Ristikivi romaanis kujutatud Surnud Mehe Maja Tartu Toomkiriku ruumides, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ühe õhtu jooksul antakse 40 etendust ja iga etendust saab korraga vaadata vaid üks inimene.

"Raamatus on üks mees - mina, minategelane -, kes siseneb uusaastaööl ühte majja ja liigub seal üksinda. See tundus nagu vältimatu või paratamatu, et teatrisse tuleb tulla üksinda, kui tahta kogeda midagigi sarnast, see üksiolek on oluline," rääkis trupi liige Maret Tamme.

"Minu jaoks on seal veel oluline teema piir. Ja miks siis raamatutegevus toimub aastavahetusel, on seepärast, et see aastavahetuse sündmus või traditsioon on ka üks väga oluline piir. Ühest olukorrast teise üleminek või milles see piir seisneb, on raamatus väga oluline teema ja me tegeleme sellega siin lavastuses ka," ütles trupi liige Henry Griin.

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri