AK: Narvas alustas "Kremli ööbikud"

ERR, AK, Jüri Nikolajev, 11.08.2018

Narvas algasid Tartu Uue Teatri suvelavastuse "Kremli ööbikud" etendused. Lavatükk osutus väga menukaks, Kreenholmi vabrikute hoovis toimuvale vaatemängule on müüdud üle 20 000 pileti.

Sireen Kreenholmi linnaosas annab tavaliselt märku Narva kose peatsest avamisest, kuid sel suvel tähistab see ka Kremli ööbikute etenduse algust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tartu Uue teatri suvelavastus jutustab ühest konkreetsest päevast, mil Eesti lauljad, nõndanimetatud Kremli ööbikud esinevad seitsme kontserdiga, hommikust hilisööni välja. Hullumeelne tempo ja kontserdisaalide vahetus mõjub tõelise tsirkusena.

"Me oleme lavakujunduses ja ka näidendis lähtunud natuke tõesti sellest ühest Jaagu kuulsast loost "Areen", mis räägib tõesti sellest, et tsirkus on üle kõige ja tsirkus peab pidevalt edasi käima ja see on üks võib-olla sõlmituskohti ka meie lavastuses, kus Jaagul saab võib-olla natuke isegi villand sellest, kui palju teda selle vankri ette nagu rakendatakse," rääkis lavastaja Robert Annus.

"Kremli ööbikute" peakangelane on loomulikult Jaak Joala, keda mängib näitleja Märt Avandi. Laulja dramaatilist elulugu saadavad tema laulud.

"Kõik need kuulsad hitid, mis kõlasid 70-ndatel ja 80-ndatel Jaagu ja teiste suurstaaride suust, need kõik kõlavad meil siin, nii et ma arvan, et see on parajalt ka nostalgiline õhtu," märkis Robert Annus.

Tartu Uus teater on esimene, mis kuulsa Kreenholmi tööstusala publikuga täitis. Kreenholmi saarel pole vabrikute sulgemisest saati korraga nii palju inimesi käinud.

Näitleja Saara Kadak ütles, et tegu on väga kohvti projektiga. "Esiteks, Narva ei satu nii tihti. Teiseks, kui sada inimest teevad sellise projekti, Jaak Joala, kas või see, pluss veel mitu mitu mitu erinevat kihvti karakterit minevikust ja tuuakse see taas kord ellu, siis see on ju kihvt, ma usun," lausus Kadak.

"Kremli ööbikuid" mängitakse Narvas ainult sel aastal ja ainult augustis.


Toimetaja: Aleksander KrjukovJaga

Vaata lisaks

Registreeri