AK: Mart Kolditsa lavastatud "12 vihast" laseb kõigil näitlejatel särada

ETV, Aktuaalne Kaamera ja Kultuuriportaal, 18.05.2018

Ameerika kirjaniku Reginald Rose'i näidend "12 vihast" on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli koostöölavastus Tartu Uue Teatri ning Paide Muusika- ja Teatrimajaga, mis esietendub Paides ja mida mängitakse nii Paides kui Tartus kokku kaheksal korral.

"12 vihast" on ülipingeline lugu vandekohtunikest, kes ühte ruumi suletuna on kohustatud jõudma üksmeelsele otsusele, kas isa mõrvas süüdistatav 19-aastane noormees on süüdi või mitte.

Lavastaja Mart Koldits valis selle näidendi lavakunstikooli 28. lennu diplomitööks, et kõigil noortel näitlejatel oleks võrdne võimalus laval särada. Näitleja Kirill Havanski selgitas, et konstantselt peab olema aktiivne. "Ei ole sellist "härra, teile on kiri" stseeni, et tuled korraks, teed väikse paugu ära ja lähed minema."

Sügisel avatakse Paides kutseline teater ja see on ka põhjus, miks lavakunstitudengid on ennast selle linnaga sidunud. "Arhitektuuriliselt on minu arvates see saal väga hästi õnnestunud, lava on piisavalt suur, aga igal pool istudes tunned, et sa oled lavale lähedal," ütles Mart Koldits ja kinnitas, et loodetavasti leiavad Paide inimesed selle teatri üles. "See on suur asi, kui sinu linnas on nüüd oma trupiga teater, see on suur muutus siin linnas."

Toimetaja: Kaspar Viilup
Allikas: AK

Vaata videolõiku siit 
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri