AK Kultuuriuudised: Tartu Uus Teater teeb ettevalmistusi autoteatri lavastuse esietenduseks

Ode Maria Punamäe, Aktuaalne Kaamera, 30.04.2021

Tartu Uus Teater loodab saada valitsuselt erisust, et tuua järgmisel nädalal publiku ette piirangutest ja vabadustest rääkiv lavastus. Etendus toimuks Eesti Rahva Muuseumi (ERM) parklas nii, et publik on autodes ja ka näitlejad on justkui igaüks omas mullis. Lavakujundus on juba püsti pandud ja peaproovid käimas.

ERM-i parklas helendab õhtu hämaruses kuppel, mille sees viimane inimene. Näha saab seda lugu vaid autoaknast ja kuulda läbi autoraadio,

"Kui eelmine aasta oli kõik lukku pandud, siis oli selline mõte, et teatri funktsioneerimiseks oleks vaja teha selline täiesti lollikindel lavastus, mida saaks mängida igal juhul, mis läheb igasugustest piirangutest läbi. Ja siis nii saigi tehtud, et teeks ühe lavastuse, kus inimesed istuvad õues, leibkondade kaupa autos, nagu autokinos või -kontserdil," rääkis lavastaja Ivar Põllu "Aktuaalsele kaamerale".

Pealkiri "Kõigi piirangute lõpp" tiksus Ivar Põllul peas juba aastast 2012, kui autokoolis sellise kirjaga märki nägi. Lugu tekkis pealkirja taha aga koroonapandeemia ajal.

"See räägib paljudest erinevatest asjades, aga sealhulgas ka vabadusest ja selle puudumisest. Võib olla isegi sellisest kultuurijärgsest maailmast, maailmast teispool kultuuri ja viimasest inimesest kui kultuurikandjast," sõnas näitleja Nero Urke.

Lisaks publikule on ka näitlejad Martin Kork, Ekke Hekles ja Nero Urke üksteisest ohutus 2+1 kauguses ja omas kaitsemullis. Siiski ei sobi praeguste piirangutega kokku õhtu kella üheksast hilisemaks jääv etenduse lõppaeg. Pimedus on aga valguskujunduse jaoks oluline. Sõnumit, kas piirangutest rääkiv lavastus ka piirangutest mööda pääseb ja 6. mail esietenduda saab, pole valitsuselt veel tulnud.

Vaata uudist siit
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri