Terevisioon: Leedu päritolu teatritudeng Dovydas Pabarčius: Eesti teatrikool tundus põnevam

ETV, Terevisoon, 7.05.2018

"Terevisioonis" olid külas EMTA lavakunstikooli 28. lennu tudengid Nils Mattias Steinberg ja Dovydas Pabarčius, kes rääkisid kooli lõpetamise eel, mis on nende tulevikuplaanid.

Lavakunstikooli 28. lennu tudeng Nils Mattias Steinberg sõnas "Terevisioonis", et kurbus ei ole kooli lõppedes kindlasti valdav emotsioon, pigem ikkagi ootusärevus ja põnevus selle suhtes, mis võib ees oodata. "Ma ei usu, et see meie omavaheline suhtlus, mis on neli aastat intensiivselt toiminud, kuidagi žiletiga ära lõigatakse, me kohtume ja teeme tööd kindlasti veel."

Steinberg tõi välja, et vabakutselise näitleja amet ei ole Eestis enam nii kardetud kui see oli mõni aeg tagasi. "Mina ei tea midagi, mis saama hakkab, aga ma ei muretse eriti selle pärast," mainis ta ja lisas, et kui inimene ikkagi tahab teha teatrit, siis praegu on selleks väga soodne pinnas.

Leedu päritolu Dovydas Pabarčius kinnitas, et tema esimene intensiivsem kokkupuude Eestiga oli siis, kui ta astus lavakunstikooli. "Ma õppisin juba Vilniuses eesti keelt ja käisin Tartus vahetusüliõpilasena, ma tundsin, et mulle meeldib eesti keel, aga keeleteadus ei ole päris minu kutsumus," lisas ta ja tõdes, et ta kaalus nii Eesti kui Leedu teatrikoole, aga siin tundus põnevam.

"Alguses oli väga raske, aga nüüd ma tunnen, et ma olen juba keskkonnas sees," ütles Pabarčius, väites, et ta soovib jätkata oma näitlejateed kindlasti Eestis. "Ma tunnen, et ma võiks midagi Eesti publikule veel näidata."

Toimetaja: Kaspar Viilup

VAATA klippi siit 
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri