Tartu Postimees: Tartu mulluseks parimaks kultuurisündmuseks osutus Gaudeamus

Raimu Hanson, Tartu Postimees, 22.02.2019

Möödunud aasta Tartu kultuurisündmuste ja nende korraldajate hulgast selgusid parimatest parimad. Linnavalitsuse kultuuriosakond sõidutas kutsutud kultuuritegelased bussidega Tõrvandisse Mileedi lillemajja, kusjuures sõit ja tseremoonia toimus justkui aastal 2050.

Sellises kaugest ajast tagasivaatelises meeleolus selgus kohalviibijate ees, et 2018. aasta kultuurisündmuse kategoorias oli komisjon eesotsas kultuuriosakonna juhataja Marleen Viiduliga tunnistanud parimaks Gaudeamuse. See tudengifestival tõi Tartusse kolme Balti riigi laulvad, tantsivad ja pilli mängivad üliõpilased, aga ka kuue riigi presidendi.

Aasta kultuuriorganisatsiooni kategoorias pälvis kultuurikandja preemia Tartu Uus Teater oma ettevõtliku, loominguliselt silmapaistva ja eduka aasta eest. Nagu otsusest oli lugeda, hindas komisjon eriti kõrgelt Uue Teatri ja Tartu linnamuuseumi koostöös valminud lavastuslikku näitust «Randevuu. Kohtumispaik Tartu», teatrikeskuse maja ostuks tehtud ühisrahastuskampaaniat ning lavastust «Kremli ööbikud» Narvas.

Aasta teose looja tunnustuse pälvis Edward von Lõngus erakordsete kunstielamuste pakkumise eest nii Tartu tänavail, uue kunsti oksjonil kui ka tegevusega Euroopa 13 riigi pealinnas.

Aasta rahvakultuurikandjaks tunnistas komisjon töö eest koorimuusika arendamisel ja Tartu Noortekoori juhtimisel muusikapedagoogi ja dirigendi Riho Leppoja.

Noore kultuurikandja tunnustuse pälvis julgete ideede ja tähelepanu äratanud ettevõtmiste eest Eesti spordi- ja olümpiamuuseumi arendusjuht Toomas Koitmäe. Aasta kultuurikorraldajaks kuulutati Vanemuises produtsendina töötanud Marika Goldman.

Aasta uustulnukaks nimetati Aparaaditehases tegutsev Kogo galerii nüüdiskunstinäituste korraldamise eest. Aasta kultuurikajastaja laureaadiks tunnistas komisjon Facebooki kogukonna Nostalgiline Tartu loojad meie linna kultuuri ja ajaloo kajastamise eest.

Aasta kultuurisõbraliku ettevõtte tiitli pälvis hotell London järjepideva toetuse eest Vanemuise draamanäitlejate enesetäiendamisel.

Tartu kultuurikandjate laureaadid said tänuüritusel Mileedi lillemajas tänukirja, rahalise preemia ja Markus Kasemaa loodud kunstiteose.

Tseremoonia stsenarist ja lavastaja oli Kaija M Kalvet, videote autor Henry Griin, helikujundaja Martin Rästa. Koostatud oli näitus kultuurikandjatele kuulunud esemetest. Õhtu lõpuks esines külalistele Mick Pedaja bänd. 

Jaga

Vaata lisaks

Registreeri