Pressiteade: Elisa Metsanurga lavastuse “Video: Täielik šokk! Sündmuskohal kaos, tuvid minestuses” viimased etendused Tartu Uues Teatris

Pressiteade, Tartu Uus Teater, 13.12.2021

17. detsembrist 22. detsembrini on veel vaid neljal korral võimalik vaadata Elise Metsanurga autorilavastust lühipealkirjaga “Tuvid minestuses”. Lavastus keerleb ühe Eestit ja eestlasi raputava sündmuse ümber, mille põhjused ja tagajärjed on erinevatele ühiskonnagruppidele isemoodi mõistetavad ning seetõttu ka jälgitavates kanalites isemoodi kajastatavad. Etendus toimub samaaegselt kolmes erinevas saalis ning ühel teatrikülastajal on võimalik korraga näha vaid ühte. Laval on näitlejad Maarja Mitt-Pichen, Andreas Aadel, Ekke Hekles ja Martin Kork.

2021. aasta jaanuaris esietendunud lavastus on pea aasta hiljem päevakajalisem kui kunagi varem, sest koroonaviirusega kaasnevad meedia usaldusküsimused, sotsiaalmeedias tekkivad kajaruumid, informatsiooni usaldusväärsus ja allikakriitilisus ning protestid on saanud osa igapäevast. Kuigi “Tuvid minestuses” ei tegele käesoleva pandeemiaga, annab see keskse sündmuse — õnnetuse, vandalismi või terrorirünnaku — ümber keereldes võimaluse erinevate inforuumide tekkeks, kus erinevad ühiskonna grupid hindavad, mõistavad ja tõlgendavad toimuvat isemoodi.

“Lavastuse idee on seotud meediaruumist tingitud kapseldumisega: iga inimene elab otsekui omaette mullis, mille ta on endale loonud koos selles mullis viibimisest tulenevate probleemidega,” selgitab autor-lavastaja Elise Metsanurk, “ühe sellise mulli sisemust ongi vaatajal võimalik näha ning kokku on neid mulle kolm.” Kuigi tegevus toimub kolmes saalis korraga, on ühel vaatajal võimalik korraga näha vaid ühes ruumis toimuvat. Kuigi igas saalis toimuv on iseseisev tervik, saab tervikliku kogemuse kõigi kolme kogemisega. Seetõttu on teater loonud “Kolme tuvi pileti”, millega on võimalik külastada kolmel etendusel erinevaid ruume või tulla ühele etendusele kolmekesi nii, et igaüks seltskonnast on ise ruumis, et siis hiljem võrrelda ja vaielda.

Viimased etendused toimuvad Tartu Uues Teatris 17., 18., 21. ja 22. detsembril algusega kell 19:00. Piletid on eelmüügis www.uusteater.ee ja enne etendust kohapeal. “Kolme tuvi piletid” on saadaval igal etendusele piiratud koguses, sest saalid on erineva suurusega.

Pressifotod lavastusest (autor Gabriela Urm): https://www.flickr.com/photos/157936458@N03/albums/72157717978717143 


Lähem info lavastuse kohta: https://www.uusteater.ee/lavastused/tuvid-minestuses 
Vaata ja jälgi ka sotsiaalmeedias: https://www.facebook.com/uusteaterleht ja https://www.instagram.com/uusteater 

Lavastuse sündi toetas Eesti Kultuurkapital.


Jaga

Vaata lisaks

Registreeri