Kopanii NII:<br /><strong>Renate Keerdi "PUNG"</strong>

PUNG Tartu Uues Teatris

PUNG
Mis mõttes?
Pungi mõttes.

Renate Keerdi füüsilise teatri lavastus PUNG etendub Tartu Uues Teatris kolmel päeval: 6., 9. ja 11. novembril.

Piletid müügil Piletilevis ja PiletimaailmasRenate Keerdi loomingulisele tegutsemismustrile omaselt on tema lavastuste sisututvustused üsnagi napisõnalised, kuna tema sõnul on oluline, et lavastus kõneleks ise enda eest – ka publikuna eelistab ta puhta lehe kogemust. “Üldisemalt võttes on ilmselt asjakohane kasutada minu lemmikžanrimääratlust „tragikomöödia” – just nii nagu elugi on oma loomult tragikoomiline.“ Renate lavastused ongi segu huumorist, teravmeelsetest kujunditest ja poeesiast.

Nagu ütleb filmimees Andres Maimik lavastuse PUNG kohta: “Renate juba oskab kujundit luua ning nähtusi nihestada, kehasid moonutada ja vaimukusi pritsida, nii et mõnikord on täieline ahhahhaa ja teinekord absoluutne ohhohhoo.”

Autor ja lavastaja: RENATE KEERD

Esitab Kompanii Nii trupp koosseisus:
LIISA TETSMANN
AGE LINKMANN
MADIS MÄEORG
TAAVI REI
HANNES-MARTIN EENMAA
IMRE ÕUNAPUU

Kestus
45 minutit

Esietendus
14. Novembril 2012 Tallinnas

Produktsioon
Kompanii NII

Kaasproduktsioon
STÜ ja Tartu Uus Teater

Toetus
Eesti Kultuurkapital

Renate Keerd (end. Valme) on vabakutseline koreograaf ja lavastaja, kes on oma lavastusi esitanud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel Saksamaal, Belgias, Taanis, Rootsis, Soomes, Venemaal, Poolas, Ukrainas, Jaapanis, Norras, Lätis, Leedus ja mitmel pool Eestis. Renate on pälvinud kahel korral Eesti sõltumatu tantsuauhinna Philip Morris Eesti kui Aasta Läbilööja ja Aasta Tegija. 2004 asutas kaasaegse tantsu- ja teatristuudio Dreek Stuudio ning 2012 oma füüsilise teatri trupi Kompanii NII.

Kompanii NII on Renate Keerdi poolt asutatud füüsilise teatri trupp, mille avalavastus PUNG esietendus 14. novembril 2012 Tallinnas. Ühtlasi valiti lavastus ka Eesti kaasaegse tantsu platvormi “Uus tants 2013″ põhiprogrammi ja Eesti teatri festivali Draama 2013 kõrvalprogrammi “Särts”. Samuti oli “PUNG” Eesti teatriauhindade nominent parima tantsulavastuse kategoorias 2013. aastal.

Kompanii NII teine lavastus “PURE MIND” esietendus Tartu Uues Teatris 2013. aasta 27. septembril ja valiti Eesti teatri festivali Draama 2014 põhiprogrammi.

www.facebook.com/KompaniiNii
Jaga

Vaata lisaks

Registreeri